E. Blazevic LRT foto1
Naudinga žinoti

Nepriklausomybės atkūrimo dieną – trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, šventiniai koncertai

Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kovo 11 d., ketvirtadienį, kviečiame stebėti trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje (12 val.), šventinių koncertų „Mes – kartu“ (19.15 val.) ir „Nepriklausomybės laikas“ (21 val.) vaizdo įrašų transliacijas.

Vidurdienį trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos vaizdo įrašo transliacijoje išgirsite Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir pirmojo Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovo, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko, Nepriklausomybės Akto signataro Vytauto Landsbergio sveikinimo kalbas.

19.15 val. Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš Seimo rūmų pasaulio lietuviams ir Lietuvai dovanoja šventinį koncertą „Mes – kartu“. Koncerto solistai – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai – dainininkė Veronika Povilionienė ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas.

Vakare 21 val. Kovo 11-ajai skirto šventinio koncerto „Nepriklausomybės laikas“ vaizdo įrašo transliacijoje Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen įteiks 2021 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendiją istorikui dr. Mariui Ėmužiui, kuris taip pat tars sveikinimo kalbą.

Šventiniame renginyje Kovo 11-osios Akto salėje prisiminimais pasidalys Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, išvysite Lietuvos atlikėjų muzikinius pasirodymus.

Kovo 11-ajai skirtų renginių vaizdo įrašų transliacijas bus galima stebėti Seimo svetainėje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, Seimo paskyrose „Facebook“ ir „YouTube“ ir per LRT televiziją ir radiją.

Daugiau informacijos apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginius galima rasti Seimo svetainėje.

1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė Aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“, už kurį balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas, ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.

Šis dokumentas yra saugomas Seimo archyve kartu su kitais parlamento priimtais teisės aktais. Kitas originalus Kovo 11-osios aktas, pasirašytas ne tik Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio ir Tarybos sekretoriaus Liudviko Sabučio, bet ir Aukščiausiosios Tarybos deputatų, dalyvavusių balsavime už nepriklausomos valstybės atkūrimą, saugomas Lietuvos valstybės naujajame archyve.

Parašykite komentarą