Jono Juodzeviciaus 1947–2020 studija
Kultūra

Nepriklausomi potėpiai

2023 metus galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pradeda su Jono Juodzevičiaus (1947–2020) paroda „Nepriklausomi potėpiai“.  

Atidarymas vyks sausio 12 d. (ketvirtadienį), 18 val. galerijoje „Meno parkas“.Parodos kuratorė: Violeta Rudinskaitė-Juodzevičienė.

Paroda skirta priminti, aktualizuoti ar supažindinti su tapytojo, VDA docento kūryba. Kad ir aktyviai kurdamas, menininkas paskutiniuosius du dešimtmečius retai eksponavo savo darbus. Viešumoje investavęs save į pedagoginę veiklą – ir labai mėgtas studentų – savo paties meninę veiklą paprastai buvo apribojęs privatumo erdvėmis: paveikslus dažniausiai rodė Šančių dirbtuvių kaimynams, dailininkams ar užsukantiems kolegoms menininkams. Susikaupęs keleto šimtų drobių fondas prašosi atveriamas plačiajam meno mylėtojų laukui.

Anot menotyrininko Igno Kazakevičiaus: „Gerbtinas pasirinkimas nebūti eksponuojamam J. Juodzevičiui leido tapti laisvam nuo būtinų parodų, plojimų ir kritikos, oficialaus bendravimo. J. Juodzevičiaus kūrybą siūlau pažinti be didesnių galvosūkių. Lokalinių meno procesų kontekste ji traktuotina kaip autentiškų menininko būsenų paieškos, abstrakčiojo ekspresionizmo variacijos, neieškant autorinės technikos ar nesiverčiant per galvą dėl specifinės kalbos. J. Juodzevičiaus archyvo paslaptis atsiskleidžia su kiekviena nauja drobe“.

Platesnė informacija prieduose.
Paroda galerijoje veiks iki vasario 12 d.

Parašykite komentarą