naktinis kinas
Kultūra

„Nepatogaus kino“ startas Kaune

Spalio 11 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas Kaune. Festivalį atidarys dokumentinis filmas „Dabar kažkas kitaip“ (rež. Menna Laura Meijer, 2018 m, Olandija).

„Kiekvieną savaitę užsidaro dešimt bažnyčių“, – liūdnai konstatuoja vienas filmo personažų. Pasaulis keičiasi, bet žmonės, kuriems reikia patarimo, užuojautos ar terapijos, niekur nedingo, priešingai – informaciniame triukšme atrasti tai, kas iš tiesų pagelbėtų, darosi vis sunkiau.

Šiame filme žmonės ieško to kažko, kas padėtų susitvarkyti su mažais ir dideliais iššūkiais. Vieni glosto kiaules, kiti išsipasakoja nepažįstamiesiems, treti klausosi raminančio vlogerių šnabždėjimo. Ir taip kažkas po truputį keičiasi.

Filmas bus rodomas olandų kalba su lietuvių ir anglų kalbos subtitrais. Trukmė – 105 min.

Po filmo seanso žiūrovai kviečiami į grupinę juoko terapiją.

Bilietus galima įsigyti prieš renginį Kauno menininkų namuose. Kiekvienas žiūrovas pats nusprendžia, kokią paramą norėtų skirti už filmą.

Taip pat fiksuotos kainos (3,40 eur) bilietus į bet kurį kino seansą visoje Lietuvoje galima įsigyti internetu. Bilietus platina „Tiketa“.

Savo programą Kaune „Nepatogus kinas“ šiais metais pradeda Kauno menininkų namuose, kur įvyks ne tik festivalio atidarymas – visas savaitgalis (spalio 12-13 d.) bus skirtas išskirtinei vokiečių režisieriaus Haruno Farockio retrospektyvai. Nepatogus kinas // H. Farockio filmų retrospektyva

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas.

Pilna festivalio programa – nepatoguskinas.lt

Parašykite komentarą