Wing Tsun stovykla 24 of 59
Miestas Sportas

Nemokami kinų kovos menų užsiėmimai – ne tik sportas, bet menas pažinti save ir ugdyti sveikus įpročius

Bemaž 1,5 metų vykusios specialios kinų kovos meno Wing Tsun KungFu veiklos didžiuosiuose Lietuvos miestuose kvietė skirtingų kartų atstovus susipažinti su kovos menais, patirinėti kinų kultūrą, tradicijas, o svarbiausia, ugdyti sveikesnius įpročius judėti ir mokytis fiziškai tvirtėti, apsiginti. Visą projekto dalyvių pažintį su kinų kovos menais vainikavo net 2 vasaros stovyklos prie jūros, kuriose būrys naujųjų kovotojų pradėjo savo sportinį kelią su Wing Tsun KungFu.

Kinų kovos meno Wing Tsun KungFu klubų vadovas Linas Gudonavičius džiaugiasi, jog vykdomo sporto projekto pagalba per pusantrų metų pavyko pasiekti bemaž 500 žmonių, iš įvairiausių Lietuvos miestų, kurie turėjo galimybę nemokamai susipažinti su Wing Tsun KungFu, iš naujo atrasti kovos menus išbandytus dar vaikystėje ir suprasti, jog kovos menai – tai ne muštynių ringas, o intelektualus menas, padedantis ne tik sutvirtėti, užsiimti fizine veikla, bet pažinti savo galimybes ir ugdyti rutiną, kuri neapleistų net ir projektui pasibaigus.

Kovinės savigynos ir būtinosios ginties mokymai

Vienos mėgiamiausių šio projekto vykdomų veiklų – net 3 mėnesius vykdomi savigynos ir būtinosios ginties mokymai, kuriuose dalyviai susipažino su savigynos menu, mokėsi bazinių veiksmų, kaip reikėtų apsiginti ir kaip reaguoti stresinėje užpuolimo situacijoje.

„Ne kartą buvau pagalvojusi, jog jeigu grįžant iš po darbo namo, mane užpultų ar bandytų atimti mano rankinę – greičiausiai kiltų panika, ir ką daryti tikrai nežinočiau. Šiuose kursuose, kuriuose galėjome nemokamai dalyvauti kartu su dukra, išmokome pagrindinių dalykų, ką reikėtų daryti, kaip reaguoti, o svarbiausia, ko žūtbūt nedaryti! Po mokymų abi su dukra tikrai tvirčiau jaučiamės ir sakė instruktorius, išmokti ir užsiprogramavę veiksmai galvoje išliks ilgam – svarbiausia, juos toliau praktikuoti ir mokytis“, – net 3 mėnesius kursus su dukra Emilija lankiusi Monika džiaugiasi rezultatais.

O kas svarbiausia, jog visos vykdomos veiklos orientuotis tiek į šeimas, tiek į suaugusiuosius, ar konkrečiai į sėdimą darbą dirbančius žmones, padėjo atitrūkti nuo kasdienybės, linksmai ir sveikai praleisti laisvalaikį, o kai kuriems atnešė naują veiklą, kuri jau nuo rudens taps jų rutina.

Ne tik sportas, bet ir kovos MENAS

Smagu, jog tiek trumpesniuose šeimų mokymuose, tiek ilgesniuose kovinės savigynos ir būtinosios ginties mokymuose dalyviai ne tik fiziškai treniravosi ir mokėsi kinų kovos meno ar savigynos pagrindų, bet ir tobulėjo kiekvienas asmeniškai: kas lavino savo reakciją ir koordinaciją, kas labiau pažino save ir savo galimybes, o kas galbūt atrado būdą atsipalaiduoti ir sveikai leisti laisvalaikį.

„Jei kalbame apie kovos menus, tai daugelyje jų fiziniai pratimai sudaro iki 20 proc. treniruočių. Kiti pratimai yra skirti kūno lavinimui, vestibiuliarinio aparato, pusiausvyros, koordinacijos refleksų ugdymui, ką kasdienėje veikloje mes laviname retai. Ne kartą po treniruočių yra tekę girdėti ypatingai dirbančių fizinį darbą, kad jie tarsi naujai atgimsta, nuovargis tampa kitokiu, o kitą dieną jie vėl yra kupini jėgų“, – pasakoja jau daugiau kaip 20 metų Wing Tsun KungFu praktikuojantis meistras L.Gudonavičius.

Ne veltui, kovos menai ir yra įvardijami kaip kovos menai, o sportas, kadangi čia susijungia ne tik fizinis pasirengimas ar jėga, o gebėjimas įvaldyti techniką, ir kaip teigia vienas iš pagrindinių Wing Tsun principų – mokėjimas panaudoti priešininko jėgą prieš jį patį. Ir tai nereiškia, kad privalai būti stipresnis, didesnis  – svarbiausia mokytis, praktikuoti ir nuolatos tobulinti!

Vyšnia ant torto – net 2 vasaros stovyklos prie jūros

Kadangi Jūsų kūnas yra tiek Jūsų ginklas, tiek šarvai kovoje, reguliariai treniruodamiesi išmoksite gerbti jį ir tinkamai prižiūrėti. Tai reiškia, jog stengsitės surasti kelią į sveikesnę gyvenseną, kokybiškesnį poilsį ir subalansuotą maistą, kurio tikrai reikia Jūsų kūnui – tam ir buvo skirtos paskutinės sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto veiklos – vasaros stovyklos prie jūros.

Net 5 dienų stovyklose, kurios vyko prie pat jūros stengtasi sujungti visus organizmui reikalingus komponentus į vieną visumą – sveiką orą, komfortišką aplinką, skanų maistą, teorines žinias apie ginklus ir savigyną bei treniruotes, kurios apimtų ne tik prasibėgimą pajūriu ar tempimo pratimus, bet ir kur kas artimesnę pažintį su kovos menais – technikų lavinimą, arbatos gėrimo ceremoniją ir net filmus padedančius labiau suprasti Wing Tsun KungFu šaknis ir principus.

Jau dabar galima pasidžiaugti, jog projekto laikotarpiu įvairias veiklas kartu sudėjus per 1,5 metų lankė bemaž 500 žmonių, kurie sportavo, pažino kinų kovos menus, savigynos meną, o svarbiausia – išsikėlė sau asmeninius iššūkius, kuriuos dauguma savo darbo bei pastangų dėka, išlaikė. Ir visai nesvarbu, ar tai aukštesnis pasitikėjimas savimi, didesnis fizinis pasirengimas, įprotis sportuoti, ar tiesiog gerai praleistas laikas ir technika, kaip reikėtų elgtis užpuolimo metu – visa tai buvo didžiulis indėlis į save, į savo kūną ir organizmą, todėl nepamirškite, kad Judėjimas – sveikata!

Projektas „Judėjimas sveikata“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Nuotraukos Edgaro Žilaičio

Parašykite komentarą