Kompiuteris 3
Miestas

Nemokama „Hyarchis“ duomenų akademija duris atveria naujam semestrui: ugdys analitikus, gabiausiems – darbo vieta

Nyderlandų finansinių technologijų bendrovė „Hyarchis“ tęsia nemokamos duomenų akademijos „Data Science Academy“ vystymą Lietuvoje. Kaune naujam semestrui kviečiami norintys nemokamai mokytis duomenų analitikos. Specialaus kurso metu žmonės gilins žinias įvairiomis temomis – nuo mašininio mokymosi principų iki duomenų prognozavimo. Gabiausiems studentams „Hyarchis“ suteiks galimybę įsidarbinti bendrovėje.

„Praėjusiais metais atidarę pirmą tokio tipo nemokamą akademiją Lietuvoje sulaukėme ypač didelio susidomėjimo. Turėjome keliasdešimt vietų, o vos per kelias dienas jas užimti pretendavo virš 100 norinčiųjų. Kursą baigę studentai projektą taip pat vertino ypač teigiamai. Tad ir šiemet projektą nusprendėme tęsti, o sukauptą patirtį pritaikyti tobulinant programą“, – sako Artūras Katvickis, „Hyarchis“ vyresnysis duomenų analitikas ir kurso vadovas.

Šiemet akademijos kurso metu studentai gilins žinias apie mašininio mokymosi principus, duomenų klasterizaciją bei klasifikavimą. Taip pat bus supažindinti su įvairiais mašininio mokymosi algoritmais, pradedant nuo statistinių, baigiant neuroniniais tinklais. Taip pat mokysis vertinti apmokytus modelius ir pasirinkti kiekvienai situacijai tinkamiausią.

A. Katvickio teigimu, šiemet taip pat gerokai daugiau dėmesio bus skiriama praktinėms užduotims ir atvejų analizėms, teoriją įpinant organiškai. Taip pat bus siekiama suteikti žinių apie darbo rinką, šiuolaikišką darbo aplinką, gerąsias darbo su duomenimis praktikas.

Kurso pabaigoje studentų lauks praktinė baigiamoji užduotis, kurią sėkmingai atlikus, bus suteikti žinių lygį nurodantys sertifikatai.

Norintiems mokytis – stojamasis egzaminas

Duomenų akademijos kursai visiems norintiems ir šiemet bus visiškai nemokami, tačiau keisis registracijos tvarka. Norintiems mokytis po registracijos reikės išlaikyti stojamąjį egzaminą – atlikti nesudėtingą užduotį. Akademijos kūrėjų teigimu tai leis surinkti tikslinę studentų grupę ir greičiau pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

„Šiemet orientuojamės į tuos, kurie jau yra bent kiek susidūrę su duomenų analitika – savarankiškai domisi sritimi, studijuoja atitinkamoje studijų programoje, ar dirba panašioje srityje. Tokiu būdu grupės narių lygis bus gerokai panašesnis ir taip į priekį galėsime judėti sparčiau ir dalyviams suteikti gilesnių žinių“, – sako A. Katvickis.

Bendrovės teigimu, dėl tos pačios priežasties šiemet sumažės ir grupės dydis – vietoje atvirų 30 vietų liks 25.

Gabiausiems – darbo vieta

Sėkmingai kursą baigusieji bus apdovanoti sertifikatais, o pasirodžiusiems geriausiai „Hyarchis“ suteiks galimybę įsidarbinti įmonėje.

„Praėjusiais metais karjeros kryptį pakeisti padėjome apie 30 procentų akademijos dalyvių. Tad ir šiemet kurso metu tikimės rasti talentų, kuriems galėtume pasiūlyti darbo vietą. Norime, kad „Data Science Academy“ taptų vieta žinioms įgyti ir tramplinu į sėkmingą karjerą technologijų srityje“, – sako Vaida Vaščiulienė, „Hyarchis“ personalo valdymo partnerė.

Šių metų duomenų akademijos kursas truks 4 mėnesius, o užsiėmimai vyks gyvai du kartus per savaitę – pirmadienį ir penktadienį – 18 val. verslo centre „Kauno Dokas“. Šiųmetė grupė mokytis pradės vasario 3 dieną.

Daugiau informacijos apie akademiją ir registraciją rasite čia.

Parašykite komentarą