SUMUS 263
Žmonės

Neįprasta Lietuvos vaikų paramos idėja sudomino ir užsienio organizacijas, ir garsų solistą E.Montvidą

Antrą kartą geradarius prisidėti prie neįprastos socialiai pažeidžiamose šeimose gyvenančių vaikų paramos idėjos pakvietęs „Rotary“ klubas „Sumus“ švenčia – šįkart kilniai bei svarbiai misijai buvo surinkti 28 tūkst. eurų.

Tarp atėjusiųjų į tradiciniu tampantį „Smaragdinį vakarą“ buvo ir žinomų žmonių – dizainerė Audronė Bunikienė, papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė, buvusi Kauno tarybos narė, verslininkė Edita Plūkienė, Kauno senamiesčio draugijos nariai, labdariai Minvydas ir Liuda Znaidauskai, buvęs dukart viceministras Rytis Šatkauskas bei kiti.

„Mūsų tikslas yra duoti vaikams ne žuvį, o meškerę ir išmokyti juos žvejoti“, – patikino prieš daugiau nei metus įsteigto „Sumus“ klubo nariai.

Pagal jų sumanymą jau kuris laikas yra remiamas vienas iš Kauno vaikų dienos centrų, kurį lanko sunkumų namuose turinčių šeimų atžalos.

„Pastebėjome, kad vaikai noriai ateina į centrą. Čia jie pavalgo, pabūna kartu, paruošia pamokas. Tačiau jokie ypatingesni užsiėmimai nevyksta. Aišku, ir maistas bei pagalba mokantis yra svarbi. Bet… o kas toliau?“, – svarstė vienas iš dienos centro savanorių Donatas Miškinis.

Anot jo, dažnai tinkamo pavyzdžio šeimose neturintys vaikai ne tik nežino, iš ko, bet ir kaip pasirinkti savo gyvenimo kelią. Tam yra sukurtos metodikos, kurios bus taikomos ir minėtame Kauno dienos centre.

„Jau yra paruošti savanoriai, surasti psichologai. Pirmuosius rezultatus, manau, pamatysime po trijų metų. Iki to laiko su vaikais bus kasdien dirbama“, – sakė D. Miškinis.

Pirmiausia bus išsiaiškinama, kur link krypsta vaiko gebėjimai ir kas jam gali ne tik patikti, bet ateityje tapti pragyvenimo šaltiniu. Pastaraisiais metais lankantieji dienos centrą mokėsi žurnalistikos ir programavimo, fotografavo, patys kūrė vaizdo klipus.

„Išsiaiškinus individualius poreikius, vaikas bus nukreipiamas į jam patinkančią sritį. Ugdyti jo gebėjimus padės savanoriai, o įkvepiančiomis istorijomis dalinsis ir galimybes siekti savo tikslo atskleis geriausi savo sričių profesionalai, sutinkantys atvykti pabendrauti su savęs ieškančiais paaugliais“, – pasakojo pašnekovas.

Jis įsitikinęs – vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų pirmiausia trūksta socialinių įgūdžių – jie nemoka nei rūpintis savo apranga, nei gaminti maisto, nei vertina knygas ar turi tinkamų laisvalaikio užsiėmimų. Tokiems mažyliams yra sunkiau mokintis, bendrauti, lankyti būrelius. D.Miškinis pridūrė – nebus pamiršti ir vaikų tėvai. Jiems taip pat bus rengiamos popietės ar vakarai, kuriose įvairių sričių specialistai padės išspręsti svarbiausius buities klausimus bei pristatys naudingas veiklas, kuriomis galima užsiimti namuose, kol vaikai yra ugdymo įstaigose ar dienos centruose.

„Sumus“ sumanymas vykdyti ne vienkartinį, o ilgalaikį paramos projektą sudomino tituluotą, žinomą Lietuvos solistą Edgarą Montvidą. Tam, kad galėtų prisidėti prie paramos vaikams, jis kelioms dienoms grįžo į Lietuvą.

„Man tai – kaip vitaminai sielai“, – į Raudondvario dvare susirinkusiuosius kreipėsi kartu su garsiu pianistu Justu Čeponiu programą „Smaragdiniam vakarui“ parengęs atlikėjas.

Kauniečių iniciatyva sudomino ir išeivijoje gyvenančius lietuvius. Jei toks pagalbos vaikams modelis pasiteisins, jis bus adaptuotas Čikagoje bei kitose JAV valstijose.

Geradariams, norintiems, kad kuo daugiau mažųjų Lietuvos piliečių rastų savo kelią, o ne naudotųsi darbo biržos paslaugomis, padovanotas choreografės Deimantės Ūsienės mados teatro  pasirodymas bei „X faktoriuje“ išgarsėjusios grupės „Original Copy“ dainos. Renginį vedė jau pernai patikrintas ir didžiulio populiarumo „Smaragdiniame vakare“ sulaukęs Editos Mildažytės ir Dainiaus Martinaičio duetas.

 

 

Parašykite komentarą