69582008 10220192158544637 7950525583530655744 o
Žmonės

Ne vieną žinomą atlikėją išugdžiusi Onutė Žukienė atvėrė naujas “žvaigždžių kalvės” duris

Tarp jos titulų – pirmosios “Dainų dainelės” laurai. Balso valdymo meno ji mokė ne vieno tarptautinio konkurso nominantę Neringą Šiaudikytę, Dagną, Gabrielę Rybko, Gražiną Pūkaitę. Įvairiuose festivaliose prodiusavo Valeriją Iljinaitę, Indrę Malakauskaitę-Juodenienę, Gintarę Zenkevičiūtę, Augustę Nombeko Khotseng. O kur dar asmeninė muzikinė karjera, privačios pamokos gabiems vaikams užsienyje, dalyvavimas Pasaulinėje artistų ir festivalių asociacijos veikloje… Visa tai – apie už Lietuvos ribų nei mūsų krašte labiau žinomą dainininkę, vokalo mokytoją, prodiuserę, koncertų organizatorę Onutę Žukienę.

“Neseniai įvyko dar vienas svarbus įvykis mano gyvenime – estrados studijai “M.E.S.” Kaune radome naujas patalpas. Nors erdvė kol kas nedidelė, individualiems užsiėmimams ji labai tinka”, – sako kūrybinė studijos veiklos iniciatorė, koncertų, renginių ir festivalių agentūros ,,Žvaigždžių sonata“ įkūrėja.

Beje, tarp pirmųjų, užsukusių pasveikinti garsiąją vokalo mokytoją su įkurtuvėmis, buvo ir švenčių planuotoja Inga Budrienė, medalių kūrėja Irina My My, dizainerė Modesta Šukė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, šį pavasarį rodomo televizijos projekto dalyvė, blakstienų priauginimo meistrė Laura Kaminskienė.

Pasak O. Žukienės, privačios muzikos pamokos – jai yra didžiausias malonumas.

“Dažnai vaikas auga kartu su tavimi. Mokosi, bręsta, išgyvena įvairius laikotarpius… Mes, mokytojai, praleidžiantys su auklėtiniais daug jų laisvo laiko, kartu vykstantys į konkursus, neretai žinome daugiau apie juos, nei tėvai ar net draugai”, – sakė kartu su vyru Vytautu studijai vadovaujanti O. Žukienė. Beje, V. Žukas – ir jos solinių albumų, ir daugiau nei 200 lietuviškų dainų vaikams bei vyresniems autorius.

Ji didžiuojasi savo muzikinį kelią pasirinkusiomis mokinėmis Gražina Pūkaite, Dagna, Neringa Šiaudikyte, Gabrielė Rybko.

“Muzikos mokytis reikia visą gyvenimą. Net garsiausi pasaulio atlikėjai turi ne vieną balso trenerį, pas kurį lankosi reguliariai”, – sakė pašnekovė.

Iki pasaulį sukausčiusio COVID – 19 viruso, O. Žukienė kas antrą mėnesį skraidė į Maltą, kur vedė pamokas gabiems vaikams, turėjo suaugusių mokinių Šveicarijoje.

“Padedu norintiesiems ruoštis ir įvairiems televizijos projektams, tarptautiniams konkursams. Ne viena dešimtis medalių ir taurių iš įvairiuose kraštuose rengtų muzikinių renginių yra atkeliavę į Lietuvą”, – kalbėjo daugelio tarptautinių dainininkų konkursų vertinimo komisijos bei Pasaulinės artistų ir festivalių asociacijos narė.

Tris solinius albumus per savo karjerą išleidusi O. Žukienė įsitikinusi – muzika reikia dalintis.

“Džiaugiuosi, kad studiją “M.E.S.” puoselėjame jau trečią dešimtmetį. Daug talentingų balsų jau skambėjo tarp jos sienų. Tiesa, vis labiau širdį šildo jaunoji kartu, kuri, neabejotinai, mūsų kraštui padovanos dar ne vieną tarptautinį įvertinimą. Esame atviri, todėl svečiuose laukiam ir pačių mažiausių, ir pačių vyriausių, kurie dainuoti nori pasimokyti tiesiog savo malonumui”, – sakė O. Žukienė.

Anot jos, artimiausias šių metų iššūkis tarptautinius konkursus vertinantiems vokalistams – Druskininkuose vyksianti “Žvaigždžių sonata”. Tai – gilias tradicijas turintis, 18 metų Kaune rengtas festivalis, gerai žinomas “Kaunas talent” pavadinimu.

“Šimtai dalyvių, ilgos naktys pasiruošimo, atkaklūs varžovai… Šiam konkursui auklėtiniai ruošiasi ne vienerius metus, todėl itin džiugu, kad Lietuva turi ne vieną jį laimėjusį atlikėją, sulaukusį aplodismentų iš tarptautinės komisijos”, – sakė O. Žukienė.

 

Parašykite komentarą