Sarunas Tarutis CITUS
Įdomybės

Nauji metai – nauji rekordai

„Citus“ analitikų išankstiniais duomenimis, šių metų sausio mėnuo Vilniuje „uždarytas“ su daugiau nei 700 rezervuotų naujų būstų (butų ir kotedžų) pirminėje rinkoje. Įdomi situacija klostosi ir Kaune.

Palyginimui, rekordiniu greičiu startavusiais 2020 m. sausį rezervuota 556, sėkmingiausiais, vertinant visus metus, 2019–aisiais – 507. Iki šiol geriausias visų laikų rezultatas fiksuotas pernai vasarį – 630 rezervacijų.

„Nežiūrint net antrojo karantino, Vilniaus pirminė būsto rinka grįžo į priešpandeminį ritmą ir metus pradėjo čempionišku pranešimu. Pirmojo karantino metu, pernai pavasarį prognozavome, kad į vėžias po nokdauno pavyks įlipti ne anksčiau nei šių metų pavasarį, o jau kurį laiką vejamės rekordus ir siekiame naujų. Tai labai džiugina, nes rodo kelis dalykus: NT rinkos ir visos ekonomikos atsparumą bei faktą, kad tokie sukrėtimai suveikia nebūtinai pagal blogiausią scenarijų“, – sako „Citus“ investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis.

Laikinojoje sostinėje šių metų sausio mėnesį sutarta dėl 75 naujų būstų ir kotedžų, kai tuo pačiu metu pernai fiksuota šiek tiek daugiau – 87, o užpernai – 96 rezervacijos.

„Seklesnėje“ rinkoje, kaip teigia Š. Tarutis, mažiau pasijautė ir pirmojo karantino poveikis, todėl atsigavimas taip pat matosi mažiau.

„Kauno rinka yra ir inertiškesnė nei Vilniaus. Per visus 2020 m. Kaune rezervuoti 838 nauji būstai, o užpernai, metais, kuriuos galime laikyti atskaitos tašku, nes ir Vilniuje, ir Kaune jie buvo sėkmingiausi pirminei būsto rinkai, rezervuota 21 proc. daugiau – 1 062. Tuo tarpu sostinės rinka, net su dviem karantinais, susitraukė tik 10 proc.: nuo 6 058 (2019 m.) iki 5 479 (2020 m.). Tačiau prasideda nauji metai ir jie pateiks naujas galimybes, naujus iššūkius“, – apžvelgia NT ekspertas.

Parašykite komentarą