image004
Įdomybės

Naujame leidinyje – įspūdingiausi Kauno vaidmenys kine

Į gidą tilpo dešimt Lietuvos ir užsienio kino kūrėjų darbų – tai ir apdovanojimais apipiltas HBO miniserialas „Černobylis“, ir Kauną Japonijos sostine pavertęs „Tokijaus teismas“, ir daugelis kitų.

„It’s Kaunastic“ maršrutų seriją papildė gidas po kinematografiškiausias Kauno vietas, kurias jau matė ar netrukus išvys viso pasaulio kino ir TV žiūrovai. Tiesa, į jau vizitine Kauno turizmo kortele tapusį spalvotą žemėlapį visos filmavimo lokacijos Kaune nebūtų tilpusios, tad leidinys „Kaunas kine“ įgijo bukleto formatą.

Versdami šio gido puslapius keliautojai, o ir patys kauniečiai maloniai nustebs, kiek daug Kauno pastatų, gatvių ir skverų yra įamžinti kine. Režisieriai, operatoriai, aktoriai visuomet vertina Kauno, kaip istorinio ir kartu šiuolaikiško, vis naujas perspektyvas atveriančio miesto, aurą.

„Teminis turizmas tampa vis populiaresnis ne tik užsienio, bet ir vietinių keliautojų tarpe. Kinas – tai dar viena šiuolaikinio keliautojo traukos tema: filmų ar serialų gerbėjus mėgstamų filmų lokacijos traukia it magnetas. Naujasis maršrutas – tai lyg rekomendacijų rinkinys, idėjos savaitgalio atradimams Kaune“, – leidinį pristato „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

„Kino turizmas – pasaulyje jau plačiai paplitęs reiškinys. Šiuo metu filmai yra tarsi virtuali turizmo brošiūra. Kino gerbėjai iš viso pasaulio kraunasi lagaminus ir, tarsi piligrimai, keliauja po įvairias šalis bei miestus, kuriuose buvo sukurti jų pamėgti filmai. Neabejoju, kad ir Kauno filmų biuro su „Kaunas IN“ paruoštas maršrutas sulauks dėmesio“, – sako gidą po filmavimo lokacijas kartu rengusio Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Į kvadratinį gidą tilpo dešimt Lietuvos ir užsienio kino kūrėjų darbų – tai ir apdovanojimais apipiltas HBO miniserialas „Černobylis“, ir Kauną Japonijos sostine pavertęs „Tokijaus teismas“, ir šiaurės šalių kino forume „Scanorama“ šiuo metu rodomas norvegų „Vogti arklius“, ir sovietų okupuoto Kauno patirtis pasakojanti „Emilija iš Laisvės alėjos“, muzikalusis „Pelėdų kalnas“ ir kt.

Dar šiemet „Kaunas kine“ bus išleistas ir anglų kalba. Taip pat visai neseniai pasirodė „It’s Kaunastic“ serijos žemėlapio „Čempionų miestas“ versija rusų kalba. Netrukus iš spaustuvės parkeliaus trikalbis leidinys, skirtas įkvepiantiems savaitgaliams Kaune ir Lenkijos mieste Luke. Iš viso „It’s Kaunastic“ serijoje jau pasirodė per dvidešimt originaliai iliustruotų maršrutų. Visi jie nemokamai platinami „Kaunas In“ turizmo informacijos centre Kauno rotušėje, taip pat visų leidinių skaitmenines versijas galima atsisiųsti iš svetainės visit.kaunas.lt.

Nuotraukos: Eglė Jasiukaitytė

Parašykite komentarą