0807
Karyba

Nauja puskarininkių karjeros I pakopos kurso laida

Rugpjūčio 7 d. Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi Puskarininkių karjeros I pakopos kursas, kuriame Lietuvos kariuomenei rengiami kvalifikuoti grandiniai ir seržantai, gebantys kompetentingai eiti atitinkamo lygmens pareigas.

Pasibaigus intensyviems 6 savaičių mokymams, kurso vadovas št. srž. Dainius Vilčinskas teigė esantis patenkintas stipria karių motyvacija, entuziazmu ir sulig kiekvienu užsiėmimu didėjančiu profesiniu tobulėjimu. Įdomu pastebėti, kad šio kurso klausytojas vyr. eil. Ernestas Ungailis buvo apdovanotas už pavyzdingą mokymąsi ir už geriausias puskarininkio-lyderio savybes. Tai išties retas atvejis, kai abu apdovanojimai skiriami tam pačiam kariui. Kita vertus, tai tik dar kartą įrodo, jog norėdamas būti pastebėtas ir įvertintas turi stengtis padaryti daugiau, nei iš tavęs tikimasi.

Kurso metu klausytojai sėmėsi lyderystės, pilietinio ugdymo, vadovavimo ir valdymo, karinio administravimo, teisinio reguliavimo, karinio rengimo, etikos žinių ir įgūdžių, būtinų ugdant karių profesinį požiūrį ir savivoką.

Kalbinti kariai, regis, vis dar gyvena baigtų mokslų įspūdžiais. Daugeliui jų bene labiausiai patiko šaudymo vadovo dalis. Į klausimą, kas sekėsi sunkiausiai, vieni vardijo pasirengimą testams ir praktinėms užduotims, kitiems tikru išbandymu tapo didelės atsakomybės reikalaujančios šaudymo vadovo ir saugos instruktorių funkcijos, kurias teko vykdyti per kovinių šaudymų pratybas Brigados generolo Kazio Veverskio poligone.

Kursą baigusių klausytojų teigimu, įgytas profesinių žinių ir įgūdžių bagažas jiems suteikė didesnio pasitikėjimo savimi, ryžto priimti tinkamus sprendimus ir įveikti iškilusius iššūkius.

Puskarininkių karjeros I pakopos kursą baigė 30 karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės pajėgų. Jiems suteiktos 1–3 etapų saugos instruktoriaus ir 1–3 etapų šaudymo vadovo kvalifikacijos.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą