1
Žmonės

Natūralių akmenų papuošalai: puošiasi ir kuria ne tik moterys

Įsibėgėjant pavasariui atsiranda daugiau progų pasipuošti. Be kita ko, ir natūralių akmenėlių papuošalais, kuriuos nesunkiai galima pasigaminti ir patiems. Šis užsiėmimas, dažnai vadinamas tiesiog karoliukų vėrimu, labai populiarus tarp jaunų, vaikus auginančių moterų gan dažnai perauga ir į verslą. Įdomu, kad tokia kūryba dabar užsiima ir nemažai vyrų.

Natūralūs akmenys – nesenstanti klasika

Viena iš populiariausių vietų Lietuvoje, kur papuošalų kūrėjai ieško medžiagų – Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusi parduotuvė „Svereta“. Jos direktorė Laima Butkevičienė teigia, kad natūralių akmenų papuošalų mados yra gan stabilios.

„Klientų poreikiai visada išlieka panašūs. Pavasarį žmonės ieško šviesių ar ryškių atspalvių akmenėlių, žiemą prekyba sumažėja, o ir spalvas klientai renkasi tamsias, juodas“, – teigia pašnekovė.

Nepaisant to pašnekovė pastebi, kad šį sezoną klientus domina blizgūs, kristaliniai karoliukai, šviesūs akmenėliai. Populiariausi – kalnų krištolas bei rožinis kvarcas.

Apyrankės – mėgstamiausias gaminys

„Apyrankė yra populiariausias gaminys. Jas klientai gamina ne tik moterims, tačiau ir vyrams bei vaikams. Apyrankės pagrindą sudaro karoliukai, o papildomai dedasi įvairus metaliniai intarpai“, – sako Laima Butkevičienė.

Pašnekovė akcentuoja, kad klientams labai patinka personalizuoti gaminiai. „Mes pjauname lazeriu įvairias formas ir graviruojame pasirinktu tekstu. Klientams patinka, kad gali savo gaminiuose panaudoti personalizuotas detales“, – sako parduotuvės atstovė.

Pašnekovė pažymi, kad būtent šį sezoną klientai vis dažniau perka įvairius perliukus kaklo papuošalams, todėl gali būti, jog vasarą pamatysime naują tendenciją.

Gamina ir vyrai

Nepaisant to, kad dauguma gamintojų yra moterys Laima pastebi tendenciją, kad vis daugiau kūrėjų tarpe atsiranda vyrų, kurie tampa nuolatiniais klientais.

„Moterys gamina įvairius auskarus, apyrankes, kaklo papuošalus, o vyrai gamina dažniausiai tik apyrankes. Jų gamyba nesudėtinga, tereikia fantazijos. Nors būtent vyrai dažniausiai jau iš anksto žino, ko nori ir greičiau bei paprasčiau išsirenka reikalingus komponentus“, – pasakoja pašnekovė.

Kurti paskatino dukros gimimas

Daug metų su karoliukais dirbanti „EB Jewellery“ kūrėja Erika Karpavičienė teigia, kad kurti gaminius paskatino dukros gimimas. Daugelis kūrėjų pradeda šią veiklą kaip laisvalaikio užsiėmimą, norėdami realizuoti savo meninius polinkius. Erikos atveju buvo šiek tiek kitaip.

„Po dukros gimimo tiesiog norėjau kažkuo užsiimti, šiek tiek užsidirbti. Bet labai greitai pastebėjau, kad papuošalų kūryba tapo ne tik darbu, bet ir hobiu, veikla, kuri patinka“, – teigia Erika.

Kūrėja teigia gaminanti ne tik papuošalus, tačiau tai pat ir auto pakabukus, įvairius dovanų rinkinius, todėl savo gaminiams skiria daug laiko ir leidžia laisvai lietis fantazijai. „Į kiekvieną gaminį įdedu daug meilės, todėl dirbu lėtai, neskubu. Bandau ir darau tol kol kliento poreikiai bus patenkinti“, – pasakoja moteris.

Pasigaminti galima ir patiems

Papuošalų kūrėja teigia, kad norint pasigaminti gaminį pačiam pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į medžiagų kokybę. „Suprantama, kad geresnės kokybės medžiagos yra brangesnės, bet tada ir pats gaminys atrodys visiškai kitaip. Taip pat, norint, kad papuošalo vaizdas nenukentėtų, svarbu turėti tinkamus įrankius. Juos galima įsigyti kiekvienoje rankdarbių prekių parduotuvėje, kur konsultantė galės patarti pagal jūsų konkrečius norus“, – teigia pašnekovė.

Erika Karpavičienė tai pat teigia, kad svarbiausia papuošalų gamyboje yra kantrybė. „Mano pagrindinis patarimas būtų kiekvieną gaminį gaminti kruopščiai ir neskubėti. Tai pat jei nesiseka – nemesti pradėto darbo. Visada galima klausti patarimo pas kitus gamintojus. Pati sulaukiu tokių klausimų ir visada padedu“, – patarimais dalijosi kūrėja.

Parašykite komentarą