Kauno apskrities viesosios bibliotekos nuotr.
Kultūra

Monikos Trumpiškytės ir Urtės Morkūnaitės jungtinė kūrybos darbų paroda „Stipresnė nei manai“

Kauno apskrities viešoji biblioteka ir kavinė „Kultūra“, rugpjūčio 31 d. nuo 12.00 iki 20.00 val. kviečia į Monikos Trumpiškytės ir Urtės Morkūnaitės kūrybinių darbų parodą „Stipresnė nei manai“.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos trečius metus iš eilės organizuojama „Vasaros galerija“ šiais metais vėl leidžiasi kavinėje „Kultūra“! Kūrėjai čia turi platesnę auditoriją, o meno mylėtojai čia pat gali paplepėti su darbų autoriais ir atsigaivinti šaltu gėrimu! Pagrindinė „Vasaros galerijos“ idėja rengti vienos dienos parodas arba renginius, kuriuose menininkai gali pristatyti savo kūrybą.

Paskutinė šio sezono bei projekto „Erdvė reikštis“ kūrybos darbų paroda – „Stipresnė nei manai“, yra jungtinė dviejų jaunų menininkių paroda. Monikos ir Urtės darbus jungia tai, kad juose vaizduojamos moterys, kurios ieško ir randa stiprybės kovoti su iškylančiais iššūkiais.

Monika dalijasi: „Londono menų universitete baigiau iliustracijos bakalauro studijas. Kai atradau tapymą ir įstojau į menų universitetą, nebereikėjo ieškoti prasmės, tiesiog natūraliai atsirado pilnatvės jausmas ir nekilo klausimų, ar einu teisingu keliu.

Mano darbai atspindi mano išgyvenimus bei emigrantės patirtį: nuo siautulingo metropolio Londono, iki ramybės kupino Airijos kaimelio Kilmore. Visa tai susipina su mano įgimtu gabumu pajusti vietą, su mano tapatybe.

Tai pasakojimas apie kelionę tarp sąmonės ribų, kurioje ir egzistuoja mano menas. Apie kūno skausmą, kuris iliustruoja ir mūsų visuomenės trūkumus – rasizmą, patriarchiją, išnaudojimą bei kovą, bandant prasibrauti pro juos.“

 

Urtė dalijasi: „Esu baigusi iliustracijos studijas Londono Menų universitete, bet teptuką į rankas paėmiau tik per 2020 metų karantiną – anksčiau piešdavau kompiuterinėmis programomis, tačiau tuo metu norėjau nuo ekrano atsitraukti.

Savo darbais siekiu žiūrovui sukelti emociją, ypač buvimo keistame sapne jausmą, kuris atspindi mūsų dažnai absurdišką, modernų pasaulį. Taip pat kalbu apie šiuolaikinio žmogaus atskirtį nuo gamtos ir savo nerimą dėl klimato kaitos, kuris, manau, jungia daugumą mano bendraamžių.”

Parodos metu, kavinėje „Kultūra“, galėsite įsigyti Monikos ir Urtės darbų – printų, susipažinti su autorėmis. Visos surinktos lėšos bus paaukotos nuo karo Ukrainoje nukentėjusioms moterims.

Daugiau Monikos ir Urtės darbų galite rasti: instagram.com/trumpamonika ir instagram.com/urtemor

Parašykite komentarą