Monique 1
Žmonės

Monika Pundziūtė-Monique: rytą mikrofoną keičiu į bokso pirštines

Visiems gerai žinoma dainininkė, LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę. Nors anksčiau su sportu moteris „nesutarė“, dabar jis užima svarbią vietą jos gyvenime. Monika sako, kad rytais su malonumu mauna bokso pirštines – sportas ją net tik pozityviai nuteikia dienai, bet ir ugdo pasitikėjimą savimi. „Jei ryte įveikiu treniruotę ir save, vadinasi, tą dieną galėsiu įveikti bet ką“, – sako Monika. Ji šiais metais metė sau sporto iššūkį ir pasiryžo dalyvauti kovo 21 d. vyksiančiame treniruočių festivalyje „Nike treniruočių diena“.

Monika, koks jūsų santykis su sportu?

Dabartinį mano ir sporto santykį prilyginčiau draugystei: susipykstam, susitaikom, kartais ilgai nesimatom, o dar dažniau – negalim išsiskirti. Nors anksčiau beveik nesportuodavau, dabar tai vienas iš geriausių buvimo su savimi būdų. Žinoma, pirmą vietą užima muzika.

Dalis žmonių sportuoja norėdami išlaikyti gražias kūno formas. O koks jūsų atvejis – kodėl visgi nusprendėte sportuoti?

Prisipažinsiu, pirmą kartą į sporto salę mane nuvedė noras geriau atrodyti. Dabar į sportą žiūriu kitaip – tai daug daugiau nei gražios kūno linijos. Man jis padeda ne tik darbe, bet ir prisideda prie emocinės sveikatos gerinimo. Tik dėl treniruočių scenoje jaučiuosi kur kas tvirtesnė nei bet kada anksčiau. Taip pat jaučiu vis didesnę meilę sau, rūpinimąsi savimi bei savo sveikata. Visa tai – tik dėl sporto.

Lankote bokso treniruotes. Kaip susidomėjote šia sporto šaka?

Į bokso treniruotę pakvietė draugė, nusprendžiau pamėginti. Iš karto supratau, kad tai – mano sportas. Iki bokso išbandžiau daug įvairių treniruočių, bet jos manęs taip nesužavėjo. Nors daugelis mano, kad ši sporto šaka agresyvi – taip nėra. Boksas man padeda ugdyti pasitikėjimą savimi ir dėl jo netampu agresyvesne moterimi.

Ar boksas vienintelė jus pakerėjusi sporto šaka?

Bokso treniruotes lankau du kartus per savaitę ir jas bandau suderinti su kitais savo pomėgiais – bėgimu bei joga. Žinoma, stengiuosi nepamiršti ir lankstumą, kūno mobilumą gerinančių pratimų.

Visuomenėje sutinkama nuomonė, kad tokios sporto šakos kaip boksas – „vyriškos“. Ką apie tai manote?

Iš tiesų šis stereotipas itin paplitęs – galbūt todėl treniruotėje vyrų daug daugiau nei moterų. Nepritariu, kad boksas – tik vyrų sportas, todėl susidomėjusias merginas raginu ateiti ir išmėginti. Boksui lytis nesvarbi, tai universalus sportas. Palaikančiomis, paskatinančiomis žinutėmis nevengiu dalintis ir socialinėje erdvėje – labai džiaugsiuosi, jei tai ką nors įkvėps ir padrąsins.

Esate itin aktyvus, užimtas žmogus – kaip randate laiko sportui?

Sportuoju rytais ir taip pasikraunu energijos visai dienai. Jaučiuosi kaip herojė – jei įveikiau save, treniruotę, atrodo, galiu įveikti bet ką. Žinoma, kitiems patinka vakarinis sportas, o man vakare nelieka jėgų. Ne kartą įsitikinau – jei ryte nepasportuosiu, vadinasi, tą dieną sportą galiu pamiršti.

Ar reikia „prisiversti“ sportuoti? Kas jus motyvuoja?

Būsiu atvira – kartais motyvacijos pritrūksta, tačiau man padeda savotiška rutina, susiformavęs įprotis. Jei treniruočių nepraleidžiu bent dvi savaites iš eilės – tuomet sportas tampa mano ryto ritualu. Atrodo, tiesiog privalau pasportuoti, priešingu atveju jausiuosi keistai. Tokiu būdu sportas „įtraukia“ – pamėgini ir nebenori sustoti. Kviečiu pabandyti ir patiems įsitikinti.

Ką jums reiškia sveikas gyvenimo būdas?

Man tai reiškia, kad būsiu laiminga visomis prasmėmis – tiek fizine, tiek emocine. Stebiu save ir pastebiu teigiamus pokyčius – sveikesnė veido oda, sustiprėjęs kūnas. Sporto nesieju su lieknėjimu, priešingai – dėl treniruočių kūnas tapo tvirtesnis, esu ištvermingesnė, o tai man padeda jaustis geriau ir scenoje. Sportas teigiamai prisideda ir prie emocinio pasaulio – sunku paaiškinti kodėl, tačiau fizinė veikla man siejasi su dėmesiu ir meile sau.

Sportas – tai jūsų laikas sau? Galbūt sportuojant gimsta naujų kūrybinių minčių ar net dainų tekstų?

Taip, tai vienas iš būdų, kada galiu pabūti su savimi, negalvoti apie laukiančius darbus ir nepaskęsti telefone. Dažnai juokaudama sakau, kad telefonai – tai mūsų genialių idėjų vagys. Jei turime laisvo laiko – iš karto griebiame telefoną į rankas, nors ne visada žinome, ko ten ieškome. Dešimt minučių pabūti tik su savo mintimis, be telefono – daugeliui būtų sunki užduotis. Sportas man padeda mažiau laiko leisti su telefonu ir dėl to esu laiminga. Treniruotėje galiu būti tik su savimi, išsivalyti mintis, suvokti, kas iš tiesų yra svarbu ir tuomet nerti į dieną ir kūrybą.

Kovo 21 d. jūsų laukia „Nike treniruočių diena“. Joje dalyvausite pirmą kartą? Ko labiausiai laukiate?

Taip, šiame renginyje dalyvausiu pirmą kartą. Niekada nebuvau tokioje didelėje sportuojančių ar norinčių sportuoti žmonių minioje, kurie užsikrėtę vienu ir tuo pačiu troškimu – tobulėti ir džiaugtis kiekviena akimirka. Tikiuosi geros atmosferos, daug judesio, atradimų ir malonių pažinčių! Tikiu, kad išsinešiu daug gerų patirčių ir prisiminimų!

Kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilnių drebins didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“. Septintus metus iš eilės organizuojama sporto šventė pajėgumų nestabdo ir šį kartą dalyviams pasiūlys daugiau kaip 25 skirtingas treniruotes su geriausiais Lietuvos ir pasaulio treneriais.

Kasmet didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje sulaukia kelių šimtų sporto aistruolių. Šiemet tarp jų gali būti ir tu! Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą galima rasti http://niketrainingday.lt/.

 

 

Parašykite komentarą