biblioteka 2
Kultūra

„Mistinė pažintis“ – netikėtiems literatūriniams potyriams

Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su Kaunas 2022 ir „Kauno literatūros savaitė“ balandžio 29 d., gegužės 6 ir 7 d. vykdomu projektu pakvies į Mistines pažintis. Bibliotekos organizuojamuose renginiuose miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę pasinerti į netikėtus literatūrinius susitikimus netikėtose vietose, pašiaušti odos plaukelius aštresniais potyriais, sužadinti pojūčius, atrasti pamirštą arba dar neatrastą literatūrą bei sutikti bendraminčius, o gal net sielos draugus.

Literatūra – įvairių kultūrų ir visos žmonijos rašytinių kūrinių visuma, savyje talpinanti begales įvairiausių mistinių literatūrinių pasaulių. Biblioteka – šių pasaulių saugotoja, nuolatos siūlanti juos atrasti ir pažinti.  Intensyvėjant gyvenimo ritmui, greitojo vartojimo kultūrai, tobulėjant technologijoms ir didėjant įvairiausių veiklų gausai knyga vis labiau pamirštama. Todėl projekto „Mistinė pažintis“ renginiuose netradiciniais formatais bus siekiama priminti apie skaitymo malonumą arba sužadinti jo poreikį.

Vėlyvą balandžio 29 d. vakarą pakviesime įsitraukti į šiurpinančią pažintį su tamsiausiomis bibliotekos kertelėmis ir joje krebždančiais šešėliais performatyviame vyksme „Krebždesiai“. Fragmentiniuose performansuose susipažinsime ne tik su savo baimėmis, bet ir paslaptingomis bibliotekos istorijomis, gimusiomis iš kūrybinio rašymo dirbtuvių „Bibliozauras“ dalyvių rankraščių: žmonių idėjų, jausmų apie šiuolaikiškus siaubo mitus, paralelinius mums pažįstamų erdvių sluoksnius bei kiekvieno slepiamas asmenybių puses. „Krebždesių“ organizatoriai kviečia pasiruošti netikėtiems šiurpuliams – juk kas gali būti baugiau nei susitikti pačią baimę?

(Daugiau informacijos apie renginį)

Jeigu paragavus paslapčių ir prisilietus prie tamsių bibliotekos kampelių norėsis dar – gegužės 6 d. 17 val. susitikime „Netikėtuose, netikėtų vietų skaitymuose“. Tai dviejų valandų literatūrinis nuotykis, mistinis skaitymų maratonas, kuris ves per keturias intriguojančias, paslaptis slepiančias Kauno miesto erdves. Netikėti literatūros kūriniai į šias erdves pakvies pažiūrėti visai kitoms akimis. 4 vietos, 4 intriguojantys literatūros kūriniai – visa tai „Netikėtuose, netikėtų vietų skaitymuose“ suteiks galimybę patirti architektūrą ir literatūrą „kitaip“.  

(Daugiau informacijos apie renginį)

Netikėti atradimai Jūsų laukia ir gegužės 7 d. veiksiančioje ekspozicijoje „Literatūrinis pojūčių salonas“, kurioje ieškosime sąsajų tarp literatūros ir pojūčių. Bendradarbiaujant su VŠĮ „Pojūčių teatras“ kartu sukurtoje parodoje bus pateikiami literatūros kūriniai ir juose jaučiamų kvapų, skonių ir garsų literatūrinės apraiškos. Jos bus iliustruojamos pasitelkiant jutimus stimuliuojančias priemones. Intriguojanti, skaityti, diskutuoti, pažinti literatūros kūrinį per kvapo, skonio ir garso prizmę kviečianti interaktyvi paroda lankytojų lauks S. Daukanto g. prie fontano nuo 11 iki 18 val. Jei kada svarstėte, kokiais kvapais, skoniais ar garsais prabiltų jūsų skaitoma knyga – ši ekspozicija skirta Jums.

(Daugiau informacijos apie renginį)

   Išlavinę literatūrinius pojūčius interaktyvioje ekspozicijoje, keliausime į Vienybės aikštę, kurioje nuo 12 iki 19 val. kauniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į romantišką „Aklą pasimatymą su knyga“. Jo metu galėsite pasinerti į smagų nuotykį, išsirenkant aklo pasimatymo knygą iš 1000 leidinių meninės (iš)instaliacijos. Tačiau yra viena sąlyga – rinkdamiesi naująjį skaitinį nematysite nei jos viršelio, nei autoriaus, nei pavadinimo. Užuomina, padėsianti išsirinkti knygą – kūrinį jau perskaičiusio asmens žinutė, kurią rasite užklijuotą ant skaitinio. Šiuo renginiu kviesime ne tik naujai atrasti knygas, dalintis literatūriniais įspūdžiais, bet ir mažinti vartotojiškumą – įrodyti, kad geri kūriniai gali būti randami ne tik knygynų ar parduotuvių lentynose.

(Daugiau informacijos apie renginį)

Jau nuo balandžio pabaigos laukia daug netikėtumų ir paslaptimi dvelkiančių atradimų. Todėl pasižymėkite datas kalendoriuje, pasiruoškite ir išdrįskite leistis į jaudinančią ir užburiančią „Mistinę pažintį“.

Projektas „Mistinė pažintis“ yra Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis.

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Renginių metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines veido apsaugos priemones (veido kaukes arba respiratorius).

Parašykite komentarą