Ministro A. Anusausko pasisakymas
Karyba

„Lukašenka nesustos, ES ir NATO privalo turėti greitą reakciją“

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Lisabonoje vykstančiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu išdėstė Lietuvos poziciją diskusijoje apie Aleksandro Lukašenkos režimo veiksmus. A. Anušauskas paprašė sąjungininkų budrumo – anot ministro, Baltarusija agresyviai elgsis ir ateityje.

„Situacija aplink mus yra vis blogesnė. Lukašenka nesustos, jo tikslas yra aiškus – jis nori sunaikinti demokratiją ir paminti vertybes, už kurias mes kovojame. Todėl mūsų atsakas privalo būti koordinuotas. NATO ir ES privalo rasti būdą greitai reaguoti į tokius išpuolius“, – ministrų posėdžio metu sakė A. Anušauskas.

Baltarusijos tema tapo pagrindine ministrų pasisakymų Lisabonoje ašimi. Ministrai lėktuvo užgrobimą įvertino kaip valstybinio terorizmo aktą, o Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas griežtai paragino ES „veikti taip, kaip turi veikti sąjunga, turinti vertybes“.

„Barbarizmas Europos viduryje, sulaikant daugiau kaip šimtą ES šalių piliečių, sulaukė ne tik pasmerkimo – tokie Baltarusijos veiksmai nebus toleruojami“, – po posėdžio teigė A. Anušauskas.

Ketvirtadienį su J. Stoltenbergu ES ir NATO bendradarbiavimo stiprinimo galimybes aptarę ministrai penktadienį Lisabonoje diskutuos ES karinių pajėgumų vystymo tema.

Parašykite komentarą