Įdomybės

Mila: nevaldo galinių kojų, migdyti?

DogSpotas yra viena iš nedaugelio organizacijų, kurios užsiima tam tikros rūšies gyvūnų gelbėjimu. Šiuo atveju – suplotasnukių. Įprastai tam tikrų veislių gyvūnai turi polinkį į specifines problemas, o suplotasnukius dažnai kamuoja stuburo bei kelių girnelių ligos, kurios reikalauja daug gydymo išlaidų ir laiko. Po stuburo išvaržų, girnelių operacijų raumenims stiprinti augintiniams, kaip ir žmogui, reikalinga profesionali reabilitacija: bėgimo takeliai, balansiniai kamuoliai, stimuliuojantys kilimėliai, kitos šunų mankštai reikalingos priemonės. Viena iš labiausiai reikiamų procedūrų šunims – hidroterapija.

Paskutinėmis liepos dienomis DogSpotas sulaukė pagalbos prašymo – nebereikalinga smėlinukė, nevaldanti galinių letenų. Ši invalidukė vardu Mila. Jai – vos dveji metai. Papuolusi į DogSpoto globą Mila galinių kojų visai nevaldė, gamtinius reikalus darė po savimi. Giluminio skausmo galinėse letenose nebuvo. Kalytė nuolat lekavo. Tą pačią dieną Milai suleisti nuskausminamieji, suduoti raminamieji, su nerimu laukiama vizito pas veterinarą. Įprastai pirmiausiai atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas, kuris, beje, kainuoja apie 160 Eur.

Buvusių šeimininkų, perdavusių augintinę į prieglaudą, teigimu, ji tokios būklės buvo apie savaitę. Kaip nutiko iš tiesų – niekas niekada nesužinos. Įtarta stuburo išvarža… Milai tai – nuosprendis. Mirties nuosprendis. Nesvarbu, kad veterinaras pasakė labai gražiai – „šuniukų rojus“. Mirties nuosprendis netampa mažiau baisus, jeigu jį „suvynioji“ į gražesnį žodį… Buvę šeimininkai kitos išeities nebematė.

„Net neįsivaizduojate, kiek tokių ligoniukų užmigdoma per metus visoje Lietuvoje… Vieniems šeimininkams neįkandama gydymo kaina, o kiti pasiduoda net nepabandę. Juk išslaugyti tokį ligonį – ne kiekvienam. Net jeigu stuburo išvaržos operacija pavyksta, neretai laukia ilga reabilitacija – šunį reikia „mokyti“ vaikščioti iš naujo“, – pastebi Indrė Pileckienė, DogSpoto įkūrėja.

Viena grėsmingiausių diagnozių – stuburo išvarža – Milai buvo patvirtinta jau kitą dieną. Po ilgų svarstymų nuspręsta rizikuoti ir padaryti viską, kas yra įmanoma žmogaus valioje. Milai atlikta stuburo išvaržos operacija.

Operacija pati savaime išsprendžia problemą, tačiau tikruosius stebuklus daro reabilitacija. Milai užteko vos mėnesio, kad nutiktų tai, kas dažnai vadinama stebuklu – tvirtai atsistotų ant keturių kojų.

DogSpoto reabilitacijos centro tikslas – sukurti sąlygas ir priemones efektyvesniam globotinių reabilitavimui bei erdvę, kurioje jiems skirtą laiką nugyventų visi globotiniai, taip ir neradę namų dėl savo amžiaus, ligų ar patologijų. DogSpoto veiklos principas skiriasi nuo daugumos prieglaudų. Organizacija neturi savo būstinės, todėl visi priglausti šuniukai laikomi savanorių namuose. Gyvūnams nėra taikoma eutanazija, o pati organizacija stengiasi priimti visus beglobius augintinius, kuriems reikalinga pagalba ir namai.

DogSpotas – tai ne pelno siekianti organizacija, kuri save vadina ne prieglauda, o suplotasnukių namais. Organizacijos įkūrėjai – Indrė Pileckienė ir Artūras Pileckis – jau 5-erius metus visą savo laiką ir dėmesį skiria nuskriaustiems, beglobiams bei ligotiems suplotasnukiams: prancūzų buldogams, anglų buldogams, mopsams, pekinams, bokseriams, o daugiausiai – šių veislių mišrūnams. Šiuo metu DogSpotas skelbia kampaniją, kurios metu renka lėšas idėjai įkurti reabilitacijos centrą įgyvendinti. Pasirinkęs „Indiegogo“ platformą, kurią aplanko milijonai žmonių iš viso pasaulio, DogSpotas siekia pristatyti savo kampaniją visiems, neabejingiems beglobių gyvūnų likimui.

Parašykite komentarą