sportas
Sportas

Metai be Olimpinių žaidynių: D. Gudzinevičiūtės ir M. Špoko komentarai

Sprendimas dėl Tokijo olimpinių žaidynių nukėlimo priimtas. Didžiausias pasaulio sporto renginys, turėjęs vykti liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, nukeltas į 2021 metus.

„Taip, galiu patvirtini, tai yra oficiali informacija, – „Radiocentro“ laidoje „Vakarop su Vyteniu“ sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. – Tikiu, kad pavyks viską sėkmingai perkelti į 2021 metus ir tai buvo protinga mintis. Juk tikėtis, kad iki liepos mėnesio visas pasaulis susitvarkys su virusu, būtų keista. Dabar jau ir sportininkai galės gerai pasiruošti, ypač tai aktualu mūsiškiams, kurie dabar visi gyvena karantino sąlygomis“.

Buvo pranešta, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) dėl žaidynių atidėjimo spręs iki keturių savaičių, tačiau viskas buvo nuspręsta greičiau.

„Aš, manau, kad tas sprendimas buvo priimtas daug anksčiau, tačiau reikėjo paruošti daugybę dokumentų, nes po paskelbimo iškart kilo daugybė klausimų, – laidos vedėjui Vyteniui Sinkevičiui sakė D.Gudzinevičiūtė. – Ir mes jau netrukus kreipsimės į IOC, nes turime daug klausimų, kaip viskas vyks, kada važiuosime, kokios bus galimybės“.

Bilieto į Olimpines žaidynes dar neturėjo Lietuvos krepšinio rinktinė. Mūsiškiai turėjo kautis olimpinėje atrankoje Kaune jau po kelių mėnesių. Kaip viskas vyks dabar?

„Dabar seksime kokias datas nustatytas Tarptautinis olimpinis komitetas, o tada Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nustatys atrankos datas, – laidai „Vakarop su Vyteniu“ sakė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Šį ketvirtadienį vyks FIBA pasaulis valdybos posėdis, po jo turėtume gauti daugiau žinių. Manau, kaip viskas turėjo vykti šiais metais, taip pat bus perkelta į kitus metus. Tačiau į kitus metus perkeltas ir Europos futbolo čempionatas. Tai čia bus nemažai reikalų IOC dėl visų datų sudėliojimo, nes tokie renginiai vieni ant kitų negali lipti“.

2021 metais turėtų ir Europos vyrų krepšinio čempionatas.

„Net neabejoju, kad dviejų didelių renginių vienais metais nebus, – svarstė M.Špokas. – Krepšinis 2022 metais turi „langą“, todėl, mano nuomone, 2021 metų Europos čempionatas turėtų būti perkeltas į 2022 metus, o 2021 metais turėtume Olimpines žaidynes“.

Viena iš olimpinių atrankų turėjo būti organizuojama ir Lietuvoje, Kauno „Žalgirio“ arenoje.

„Šiuo metu didelis chaosas, – laidoje „Vakarop su Vyteniu“ kalbėjo LKF atstovas. – Mes ruošėmės vienai datai, dabar viskas bus kitaip. Reikės vėl žiūrėti su arenomis, viešbučiais. Stabdome ir bilietų prekybą. Šioje vietoje laimėtojų nėra. Dabar turime kiekvienas žiūrėti savo sveikatą“.

Išsamus pokalbis su D.Gudzinevičiūte ir M.Špoku: https://rc.lt/pokalbis-su-d-gudzineviciute-ir-m-spoku-atidetos-olimpines-zaidynes/

Laida „Vakarop su Vyteniu“ transliuojama šiokiadieniais nuo 16 val., tik per „Radiocentrą“.

Parašykite komentarą