Pazaislis 22 of 45
Žmonės

Meno paroda netradicinėje vietoje žinomus žmones išprovokavo svajoti

Nerijaus Moncevičiaus žymių žmonių tušinuku piešti portretai, Rūtos Būtėnaitės vienetiniai rankų darbo kilimai, Monikos Pitkauskaitės paveikslai – tai vos dalis autorių ir jų darbų, kuriuos tik šį savaitgalį Kaune veiksiančioje ekspozicijoje gali gyvai apžiūrėti kiekvienas norintis. Proga apsilankyti netikėtoje vietoje – baigtuose statyti, bet dar neįrengtuose „Pažaislio apartamentuose“, atidarytoje parodoje pasinaudojo ir menu besidomintys žinomi miestiečiai.

„Kūrybai pristatyti reikia visokių formų. Šįkart pasirinkta būtent tokia – namas, kuriame svečiai „įsikūrė“ pirmiau nei jo šeimininkai! Ir man tai pasirodė įdomu“, – sakė televizijos projektų prodiuseris Gediminas Juodeika.

Pasivaikščiojimas po aštuoniolika įvairaus dydžio apartamentų pašnekovą įkvėpė ir pokalbiui apie svajonių būstą. Anot jo, netoli Pažaislio, Panemunėje įsikūręs išskirtinio eksterjero namas, kurio kieme, be daugybės privalumų, bus netgi fontanas, neabejotinai yra skirtas stilingiems miesto žmonėms.

„Dideli langai, balkonėliai, aukštos lubos, parkelis su pavėsine, vaikams užimti skirtos erdvės, patogus privažiavimas – tai dalykai, apie kuriuos turbūt svajoja daugelis“, – sakė G. Juodeika.

Tačiau, anot jo, keičiantis gyvenimo situacijai, privalėtų kisti ir būstas. Daugybę metų Kaune pragyvenęs televizijos projektų prodiuseris vis dažniau susimąsto apie galimybę įsikurti Kaišiadoryse, kur praleidžia nemažai laiko. Jam patinka atstumai nuo miestelio iki Vilniaus ar Kauno, galimybė turėti didesnį plotą žemės ir nuosavą namą.

„Su Kaišiadoriais mane supažindino sužadėtinė Živilė. Pastebėjau, kad šioje vietovėje vidutiniškas žemės sklypas užima 18 arų ir prie namo būtinai yra tvenkinukas  arba baseinas. Ir kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad šiam gyvenimo etape man būtent to reikia“, – sakė G. Juodeika.

„Mano svajonių būstas turi būti erdvus, šviesus ir su nuosavomis kūrybinėmis dirbtuvėlėmis“, – pasakojo tapytoja Gintė Ramutytė, pirmenybę teikianti gyvenimui mieste, o ne už jo ribų.

Jai pritarė ir dizainerė Aurelija Žebuolienė, pridurdama, jog moterys vis dėlto daugiau dėmesio skiria ne techninėms patalpų savybėms, o interjerui.

„Daug įvairių šviestuvų, natūralaus medžio baldai, kiemas su pušimis ir žibintais – tokie man yra jaukūs namai“, – sakė kūrėja.

Barzdaskutys Edas Kniečiūnas savojo būsto interjere dėmesį atkreiptų į tai, kas galėtų padėti sukurti buvimo gamtoje pojūtį.

Naujo būsto paieškos nuotaikomis šiuo metu gyvena dainininkė Irma Jurgelevičiūtė.

„Didesnis balkonėlis, žolytė kieme, aukštos lubos… Aš miesto žmogus. Man daug erdvės nereikia. Namui tarnauti nenorėčiau, o finansus mieliau skirčiau kelionėms nei sienoms“, – patikino I. Jurgelevičiūtė.

Parašykite komentarą