Gintares Tilunaites kuryba 2
Žmonės

Menininkė Gintarė Tilūnaitė atskleidė, kaip gimė jos „Passion“ paveikslų kolekcija – video įsiamžino ir žinoma pora

Dešimties metų kūrybinio kelio jubiliejų menininkė Gintarė Tilūnaitė nusprendė įamžinti neįprastai – sukūrė vaizdo klipą, kuriame atskleista, kaip gimsta jos žymiausia „Passion“ kolekcija. Įgyvendinti Lietuvoje analogų neturintį sumanymą autorei padėjo videografas Andrius Aleknavičius, dainininkė Gabrielė Rutkauskienė – Vasha ir modelis Simonas Pham.

„Daugybę metų kurta paveikslų kolekcija „Passion“ šiandien jums atveria duris ir nori papasakoti istoriją. Ji prasideda nuo paties svarbiausio dalyko gyvenime – tarpusavio santykių. Kiek daug spalvų ir pojūčių telpa jausmuose, kuriuos kuria dviejų žmonių vidiniai pasauliai. Artumo jausmas, apkabinimas, prisilietimas, šiluma, apglėbianti širdis. Visa tai vadinama meile“, – mintimis dalinosi G. Tilūnaitė.

Anot jos, žmogus taip jau yra sutvertas, kad be šių pojūčių gyvenimas praranda prasmę. O be pastarosios, kūrėjos įsitikinimu, neįmanoma sukurti naujos gyvybės.

„Meilės kalba turi daugybę išraiškų, kurias atspindi šios kolekcijos paveikslai. Mano kūryboje jie yra tarsi simboliai, kurie primena žiūrovui, dėl ko verta gyventi ir kaip yra svarbu mokėti dalintis savo vidiniu pasauliu su širdžiai artimu žmogumi. Kurdama šiuos paveikslus išgyvenau skirtingus etapus, taip įprasminau juos tapyboje, todėl kiekvienas iš jūsų čia gali atrasti dalelę savęs, – pasakojo autorė, – Mano mintyse tarsi miražas ar sapnas ilgai sukosi vaizdiniai, kaip tai turėtų atrodyti, ir pagaliau tai tapo realybe“.

Vaizdo klipo akcentu tampo vyro ir moters jausmų išraiškos epizodai, kurie atskleidžia G. Tilūnaitės paveikslų prasmę.

Autorė atvira – meninis sumanymas dedikuotas ne tik tapybos jubiliejui, bet ir prieš septynis mėnesius gimusiai dukrelei.

„Šią idėją išpildyti padėjo žymi dainininkė Gabrielė Rutkauskienė – Vasha bei žinomas modelis Simonas Pham. Kartu mano vaizduotėje jie buvo tarsi mūzos “, – sako G. Tilūnaitė.

Patys vaizdo klipo herojai patikina – tapti naujo kūrybinio sprendimo dalimi jiems buvo didelė atsakomybė.

„Nors su Simonu esame pažįstami ne vienerius metus ir jis yra filmavęsis viename iš mano muzikinių klipų, tapti pora prieš objektyvą buvo ne visai paprasta. Bet, tikimės, kad mums pavyko ir tie, kas nežino, jos nesame mylimieji, žiūrėdami į mus to nė nesupras“, – tikisi Vasha.

Jos nuomone, kūryba dažnai reikalauja netikėtų, neįprastų sprendimų, o tai, kad menininkas pakviečia tapti jo sumanymo herojumi, yra širdį glostantis įvertinimas.

„Esu dėkinga už tokią patirtį“, – patikina pašnekovė.

Parašykite komentarą