Ledo sou 71
Pramogos

Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago ledo šou „Čempionai“ Kaune

Aleksandra Golovkina, Jogailė Aglinskytė, Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius, Jelena Leonova ir Andrejus Chvalko, Clement Pinel, Romanas Kostomarovas, Oksana Domnina, Vakhtang Murvanidze, Ivan Righini, Fiona Zaldua bei Dima Suchanovas – tai dailiojo čiuožimo žvaigždės, kurias šios sporto šakos gerbėjai šįmet galėjo išvysti naujo formato Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago projekte „Čempionai“. 

„Paprasti žmonės gali sukurti nepaprastų dalykų. Pasiruoškite didžiulei įkvėpimo, grožio ir optimizmo simfonijai ant liepsnojančio čempionų ledo. Ponai ir ponios, tegul šou prasideda!“, – tokie žodžiai užvakar Klaipėdoje, vakar – Kaune, o šiandien Vilniuje skambėjo iš renginio vedėjo Dainiaus Martinaičio lūpų.

Beveik tris valandas trukęs pasakojimas ant ledo trijose Lietuvos salėse nepaliko abejingų. Publiką džiugino ne tik meistriški čiuožėjai, bet ir jų pasirodymus apipynę muzikos, cirko, teatro ar šokio numeriai.

„Akys nuolat turėjo darbo, rankos – plojo, o širdis prisipildė gerų emocijų. Išėję iš „Žalgirio“ arenos dar ilgai aptarinėjome tai, ką matėme“, – sakė „Čempionus“ stebėję kauniečiai aktoriai Rita ir Marius Sekmokai.

Šiemet M. Drobiazko ir P. Vanago ledo šou sulaukė ir debiutų – pirmą kartą „Liepsnojančio ledo“ scenoje pasirodė olimpinis, dukart pasaulio ir triskart Europos čempionas Romanas Kostomarovas bei olimpinių žaidynių bronzos laimėtoja, pasaulio ir Europos čempionė Oksana Domnina.

Ši garsi dailiojo čiuožimo pora pažįstama jau 18 metų. Tačiau 12 metų Oksanos dėmesio siekęs Romanas ją iš moterų dailiojo čiuožimo olimpo „pagrobė“ prieš šešis metus. Dabarn jie kartu kuria ne tik bendrą gyvenimą, bet ir abejingų nepaliekančius pasirodymus ant ledo.

Šiemet į Lietuvą taip pat grįžo viena mėgstamiausių publikos porų – Jelena Jovanovič ir Nodari Maisuradzė. Daugkartinė Serbijos čempionė, Gineso rekordo savininkė J. Jovanovič ir pasaulio jaunių, Universiados bei daugybės kitų varžybų nugalėtojas N. Maisuradzė jau trečią kartą pasirodė M. Drobiazko bei P. Vanago rengiamame šou Lietuvoje.

Sulaikyti kvapą publikai teko ir tuomet, kai ant ledo pasirodė prestižinių ledo šou solistai Fiona Zaldua bei Dima Suchanovas iš Didžiosios Britanijos.

„Įsimylėję ant ledo…įkvepianti pora, žinanti saldų pergalės skonį,
kurios ledo istorija pilna ryžto ir narsos nepasiduoti net ištikus slogiausioms nesėkmės“, – apie Fioną ir Dimą kalbėjo D. Martinaitis.

Gražių žodžių negailėta ir septynis kartus Gruzijos čempionu tapusiam V. Murvanidzei, daugkartiniam Italijos čempionui I. Righini, unikaliam ledo akrobatikos meistrui C. Pinel, daugkartiniam Lietuvos čempionui S. Ambrulevičiui ir jo partnerei A. Reed. Šiemet Japonijoje vykusiame Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate ši pora pagerino savo asmeninį rekordą ir pateko į pasaulio čempionato finalą.

Ledo šou „Čempionai“ žiūrovus savo pasirodymais pradžiugino Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionė, ISU „Challenger Series“ varžybų prizininkė ir Europos bei pasaulio čempionatų dalyvė Aleksandra Golovkina ir Lietuvos jaunių čempionė Jogailė Aglinskytė, kuri šiemet sėkmingai atstovavo Lietuvai tarptautinėse varžybos, kur pagerino ne tik savo asmeninį, bet ir mūsų šalies rekordus.

„Čempionai širdyje ir charakteryje – Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko, šiandien išgyvenantys savo „aukso amžių“, kuriame jiems nebereikia kovoti už savo vietą, jie šiandien – šou programų čempionai šalia ryškiausių olimpinių, Europos ar pasaulio čempionų, iškėlę aukštai galvas ovacijomis pasitinkami visame pasaulyje, o labiausiai svetingai čia – Lietuvoje“, – taip laukiamiausią dailiojo čiuožimo porą publikai pristatė D. Martinaitis.

Anot jo, čempionas – tai ne titulas, tai gyvenimas, tai ilgo kelio istorija: iššūkiai, išbandymai, pareiga be teisės pasiduoti, o kartais ir pasirinkti, nenumaldomas pergalės troškimas, nesuvokiamos traumos ir noras po jų vėl lipti ant ledo, nepasiduodant skausmui.

„Turbūt nėra kitos tokios sporto šakos, kad pergalė būtų teisėjų rankose. Tos politinės kovos vyko ir vyksta toliau ir ne visos pergalės pergalių džiaugsmu aplaistomos. Pralaimėjimai kartais irgi verti medalių ypač tada, kuomet prasideda kova už save“, – sakė D. Martinaitis.

Parašykite komentarą