Kultūra

Mados (r)evoliucija: tarpukaris

Rugsėjo 3 d. 18 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 322 k.) kviečia į paskaitą „Mados (r)evoliucija: tarpukaris“.

„Berniukiška figūra“, „Riaumojantys dvidešimtieji“, „Vamp stilius“ – tai sąvokos, charakterizuojančios vieną ryškiausių praėjusio tūkstantmečio mados žybsnių. Kviečiame į paskaitą, kurioje bus prisimintos visos šio laikotarpio mados ikonos, įdomybės ir giliau žvelgiama į rūbą: pagrindines jo savybes, bruožus bei stilius.

Tarpukariu moterų aprangos mada buvo tarsi konkurencijos įrankis – ieškota būdų atskleisti savo fizinį žavesį. Išsilaisvinusios iš karalienės Viktorijos laikų korsetų, visiems įprastą, per juosmenį suspaustą ir suvaržytą figūrą moterys pakeitė tiesus drabužio siluetais, o 1925 metais suknelės jau vos siekė kelius. Įsisiūbavusi šokių muzika orkestrais, grojančiais regtaimus, fokstrotus, čarlstonus, atvedė į madą lengvą šilkinį apdarą. Ryškus grimas kūrė geidžiamos ir šiek tiek pavojingos moters tipą, susiformavusį „Holivudo“ nebyliojo kino prieglobstyje. Įvaizdį stiprino aksesuarai: ilgi perlų vėriniai, diademos, segės, įvairiausių spalvų šilkinės kojinės, stručių plunksnų boa, mažutės kepuraitės ir atvira avalynė.

Paskaitos lektorė – dizainerė, „Mados infekcijos dalyvė“, KTU Dizaino centro lektorė dr. Inga Audzevičiūtė-Liutkienė.

Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu kviečiame sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu. Daugiau apie projektą nuorodoje >>>

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą