Įdomybės

„Mados infekcijos“ kastingas: vyrai nebijo podiumo, bet gaili plaukų

Šeštadienį vykusioje tradicinėje viešoje „Mados infekcijos“ modelių atrankoje podiumu pražingsniavo daugiau nei 400 profesionalių ir būsimų modelių. Šiemetinėje atrankoje paaiškėjo, kad Lietuva – ne vien gražių merginų šalis. Net trys ketvirtadaliai pirmą kartą ant podiumo žengusių potencialių modelių – drąsūs ir gražūs vyrukai iš gatvės. 

Festivalio dizaineriai, modelių ir aktorių agentūros šiemet labiau nei įprastai ieškojo netradicinių personažų ir įvairaus amžiaus asmenybių iš gatvės. Lūkesčiai pasiteisino – net 150 dalyvių podiumu žengė pirmą kartą gyvenime. Atrankai vadovavusi Ieva Sabaliauskienė akcentavo susirinkusių tipažų įvairovę. „Dizaineriai ir agentūros tikrai turėjo iš ko rinktis – atėjo labai perspektyvių ir sėkmingai modelių karjerai tinkančių žmonių. Mačiau, kad keliems būsimiems modeliams vėliavėlėmis mojavo net kelios iškart juos pasirinkusios agentūros – gali būti, kad dėl įdomiausiųjų joms teks ir pasipešti“, – juokiasi Ieva.

Podiumas atviras visiems

„Mados infekcijos“ atranka paneigė Lietuvos statistiką – nors gatvėse merginų statistiškai vaikšto daugiau, ant podiumo aktyviau veržiasi vaikinai. Tačiau ne visi ryžtasi meno vardan drastiškai keisti išvaizdą – drąsuolių, pasiryžusių nusiskusti plaukus, ieškojusi Sandra Straukaitė šiam žingsniui įkalbėjo vos kelis. Per likusias dvi iki festivalio likusias savaites dizainerė tokių ieškos toliau.

Atrankoje paaiškėjo, kad drąsėja ne tik Lietuvos vaikinai, bet ir vyresnė karta. Vyriausia modelių atrankos dalyvė šešiasdešimtmetė Alina metė sau iššūkį ir jis pasiteisino – moteris jau pateko į vienos kastingo agentūros duomenų bazę. „Dabar aktyviai ieškau sau visokiausios veiklos ir, kaip tyčia, pamačiau skelbimą apie modelių atranką. Buvo parašyta, kad ieško ne tik jaunų mergaičių, bet ir asmenybių. Pamaniau, kodėl gi ne? Žinokite, ir mano amžiaus mergaitės nori ant podiumo! Nors noro netrūko, bet ir drąsos, patikėkite, reikėjo – labai džiaugiuosi galiausiai jos sukaupusi.“

Grožių dairėsi ir agentūros, ir dizaineriai

„Infekcijos kastinge“ modelių dairėsi keliolika agentūrų ir po dviejų savaičių savo kūrybą mados festivalyje pristatysiantys lietuviai dizaineriai Lina Gudanavičiūtė, Morta Nakaitė, Sandra Straukaitė, Nikė Kotryna, „Leonsenberg“ duetas, Mantas Bartkus su #F6 komanda, Akvilė Jančauskaitė su „cut my fashion.“, Krista Stark, „Injekcijos“ nugalėtojai Kotryna Lipkevičiūtė ir Urtė Vosyliūtė, Inga Skripka, Urtė Katiliūtė, Justas Taroza ir Augustė Zukaitė.

Tvarumo ir nešiukšlinimo idėjas šiemet propaguojanti „Mados infekcija“ ir modelių atrankoje liko nuosekli. Kosmetikos prekės ženklas „Kilig“ specialiame stende rinko senus valomojo vandens buteliukus ir keitė juos į tik po mėnesio parduotuvėse pasirodysiančius „Kilig Urban“ produktus. 

Dviejų dienų kasmetinė „Mados infekcija“ balandžio 12-13 dienomis šiemet tradiciškai vyks Šiuolaikinio meno centre. Mados gerbėjams bus pademonstruota 16 kolekcijų, kartu su lietuviais savo kūrybą pristatys svečiai iš Italijos, Danijos ir Latvijos. Kiekvienos dienos programoje žiūrovai pamatys ir Lietuvos, ir užsienio dizainerių kolekcijas.

Bilietai į 21-ąjį tarptautinį mados festivalį platinami Tiketa.lt platformoje (https://www.tiketa.lt/LT/mados_infekcija_2019_21002).

Daugiau informacijos apie festivalį: www.madosinfekcija.lt ir www.facebook.com/madosinfekcija

 

Parašykite komentarą