Leonaviciene Balaisis Nadziunas
Miestas

LSMU Kauno ligoninėje kurtieji turės vertimą į gestų kalbą

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė ir Lietuvos gestų kalbos vertimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri padės gerinti bendravimą tarp medikų, klausos negalią turinčių ligonių ir jų artimųjų.

LSMU Kauno ligoninė priimamųjų medikus aprūpins planšetėmis, kuriose yra pokalbių internetu programos su įvestais Lietuvos gestų kalbos vertimo centro kontaktais. Ten budintys vertėjai bet kuriuo paros metu yra pasirengę suteikti vertimo paslaugas, kurių gali prireikti į ligoninę atvykusiam klausos negalią turinčiam pacientui.

„LSMU Kauno ligoninė yra pirmoji gydymo įstaiga, su kuria pradedame bendradarbiauti ne tik apsikeitę gerais ketinimais, bet ir apgalvoję visus techninius aspektus“, – teigė Lietuvos gestų kalbos vertimo centro direktorė Ramunė Leonavičienė sutarties pasirašymo metu.

LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas įsitikinęs, kad glaudus bendradarbiavimas su gestų kalbos specialistais padės sklandesnei pacientų, jų artimųjų ir medikų komunikacijai. „Tai atitinka pagrindinį mūsų tikslą – teikti kokybiškas ir prieinamas medicinines paslaugas“, – pabrėžė jis.

VšĮ Kauno kurčiųjų centro direktorius  Mykolas Balaišis pasakojo, kad kurtieji pacientai gydymo įstaigoje neretai susiduria su komunikacijos problemomis. „Pasitaiko situacijų, kai medikams būtina skubiai išsiaiškinti paciento būklę jį klausinėjant, o ne tik atliekant tyrimus. Gerai, jei šalia yra lydintis žmogus arba ligonis turi galimybę susisiekti su Lietuvos gestų kalbos vertimo centru. Bet problemos kyla, jei pacientas atvyksta vienas ir neturi išmanaus telefono“, – aiškino M. Balaišis.

LSMU Kauno ligoninės medikams bus pateiktos išsamios instrukcijos, kaip operatyviai bet kuriuo paros metu susisiekti su gestų kalbos vertėju vaizdo ryšiu per ligoninės planšetę ar kompiuterį ir suteikti kokybišką pagalbą. Tokiu pačiu būdu per gestų kalbos vertėjus medikai galės suteikti informaciją ir ligonio artimiesiems, kurie turi klausos negalią.

Parašykite komentarą