akiniai. vaikas
Įdomybės

LRT.LT rodys R. Kulvinskytės kelionių dokumentikos laidą „Mėnulis atranda Žemę“

Kaip tai, ką keliaudami mato suaugusieji, suvokia jų vaikai? Ar pamilti kultūros bei istorijos paminklai – išpūstas burbulas, ar išties spinduliuoja tokią energiją, kokią net vaikas pajunta be paaiškinimų? 3-jų metų mergaitės ir jos tėvų patirtis atskleis naujas LRT kelionių dokumentikos ciklas „Mėnulis atranda Žemę“. Pirmoji ciklo dalis šį sekmadienį, Motinos dieną, bus rodoma portale LRT.LT.

Ši šeima – tai LRT laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė, jos vyras Povilas Miškinis-Eidukonis ir jų dukrelė Luna, kurios vardas lotyniškai reiškia „mėnulis“ – iš čia ir laidos pavadinimas. Praėjusią žiemą trijulė kelis mėnesius praleido Azijoje – Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre, vėliau – Penango ir Balio salose.

„Luna kasdien mums dovanoja visai kitą, jokių socialinių barjerų, įsitikinimų nesugadintą, nuoširdų pasaulio matymą. Norėjome juo pasidalinti su kitais. Mums, suaugusiems, svarbu vieni dalykai, o vaikams – kiti. Pavyzdžiui, Kvala Lumpūro Paukščių parke jai pirmą didelį įspūdį paliko ne prie vartų pasitikęs povas, o… paukščio formos šiukšliadėžė. Nelabai įsivaizduoju dėl tokio dalyko aikčiojant „Nacionalinės ekspedicijos“ herojus“, – juokiasi Lunos mama.

Šeima norėjo realybę per Lunos prizmę užfiksuoti kuo autentiškiau. „Kad Luna kuo mažiau jaustų kameras, visos kelionės metu buvo filmuojama pasitelkiant ir specialius filmuojančius akinius, ir kamerytę, pritvirtintą prie Lunos kuprinės – suaugusiesiems žiūrint trūksta stabilizacijos, o mažuosius mūsų vertintojus toks kaleidoskopas tiesiog prikaustė prie ekrano“, – juokiasi Rimantė ir žada, jog netradicinis bus ir užkadrinis laidos tekstas – jis bus eiliuotas, tarsi ištrinantis ribą tarp realybės ir fantazijos. Tekstą rašė ir garsino, žinoma, pati laidų vedėja, filmuota medžiaga daugiausia rūpinosi Povilas, tad visa laida, pasak kūrėjų, bus it šeimyninis orkestras.

„Lietuvoje labai trūksta autorinio turinio, orientuoto ne tik į suaugusiųjų, bet ir į vaikų auditoriją. LRT šioje sferoje tikrai pirmauja: televizija su „Tūkstantmečio vaikais“, „Gustavo enciklopedija“, radijas – su „Vakaro pasaka“, o „Mėnulis atranda Žemę“, tikiuosi, bus įdomus mažiesiems atsinaujinusio portalo LRT.LT skaitytojams. Juolab, kad turinys bus įvairus – nuo gamtos, muziejų iki sarių matavimosi parduotuvėje, – žada R. Kulvinskytė. – Beje, po laidos titrų lauks ir trumpas intarpas „Savaitės atradimas“, kuriame – neplanuotai atrasti, daug džiaugsmo suteikę ar nustebinę dalykai: nuo sporto traukinyje, šokių gatvėje iki maldų žaidimų aikštelėje.“

Kiekviena ciklo dalis portale bus papildoma mini testu – klausimais apie matytą objektą, šalį, pasakojime paminėtus faktus ar parodytus gyvūnus. Rimantė viliasi, kad„Mėnulis atranda Žemę“, kaip smagi mokomoji priemonė, ateityje galėtų nukeliauti ir iki darželių bei pradinių mokyklų.

„Mėnulis atranda žemę“ – kiekvieną sekmadienį nuo gegužės 5 d. naujienų portale LRT.LT.

Parašykite komentarą