032702
Kultūra

LRT kviečia namuose švęsti Teatro dieną ir žada turiningą teatro savaitgalį

Šį penktadienį, kovo 27 dieną, švęsime Tarptautinę teatro dieną. Karantino metu užsidaryti namuose ir atsiverti pasauliui kviečianti LRT komanda šiai progai parengė išskirtinę programą ir žada turiningą „teatro savaitgalį”.

Ketvirtadienį, kovo 26 dieną, 20.40 val. vyks specialus Teatro dienai skirtas populiariosios viktorinos LRT PROTOTO žaidimas. Norintieji dalyvauti viktorinos žaidimuose pirmiausia turėtų atsisiųsti į savo išmanųjį įrenginį (telefoną, planšetę) nemokamą LRT PROTOTO programėlę.

Penktadienį, 18 val. LRT PLIUS kviečia pasižiūrėti naujausią „Kultūros dienos” laidą – joje bus kalbama apie teatro profesijas, kurių atstovai nepatenka tarp „Auksinių scenos kryžių” nominantų, ir COVID-19 pandemijos įtaką teatro menui. Laidos vedėja Gerūta Griniūtė taip pat kalbins Klaipėdos jaunimo teatro įkūrėją, aktorių ir režisierių Valentiną Masalskį.

Palydėti Teatro dieną LRT kvies spektaklio „Vienos miško pasakos” peržiūra, rengiama LRT.LT portale. Spektaklio premjera virtualioje erdvėje prasidės 23 val., spektaklį pristatys pati režisierė Yana Ross. Valstybiniame jaunimo teatre pagal austrų dramaturgo Ödöno von Horvátho pjesę sukurtas spektaklis jau sulaukė įvertinimo – į „Auksinių scenos kryžių” apdovanojimus šiemet pretenduoja režisierė Y. Ross bei spektaklyje vaidinantys aktoriai Paulina Taujanskaitė, Dovilė Šilkaitytė, Irmantas Jankaitis ir Sergejus Ivanovas. Spektaklio peržiūra LRT.LT portale yra skirta asmenims nuo aštuoniolikos metų.

Penktadienį LRT.LT portale taip pat pasirodys pažiūrėti ir išgirsti rekomenduojamų spektaklių įrašų sąrašas, kuriame bus ir LRT įrašyti spektakliai, ir LRT RADIJO teatro kūriniai. Šis rekomendacijų sąrašas padės tarp LRT mediatekos įrašų gausos nepasiklysti ir išsirinkti patinkantį spektaklį.

032704

Šeštadienį, kovo 28 dieną, 18.30 val. LRT TELEVIZIJA transliuos specialiai Teatro dienai skirtą „Vakaras su Edita” laidą, kurioje svečiuosis 30-metį švenčiančio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, režisierius Rimas Tuminas ir teatro aktoriai, garsiausi šalies artistai.

Sekmadienį, kovo 29 dieną, nuo pat ryto 7 val. budins LRT RADIJO laida „Ryto garsai”, kurioje Teatro dienos šventę pratęs pokalbis su tądien 15 val. LRT PLIUS eteryje startuosiančios laidos „Teatras” autore Margarita Alper. Nuo 2013-ųjų transliuota laida sugrįžta po metų pertraukos ir ruošiasi pristatyti net 10 dokumentinių pasakojimų.

Sekmadienį pasirodysianti pirmoji laida kvies į Ciuricho Schauspielhaus teatrą, kuriame nuo praėjusio rudens pradėjo dirbti režisierė Y. Ross, gruodžio mėnesį pristačiusią pirmąją premjerą „Vyšnių sodas”. Spektaklis, kuriame pagrindinį Ranevskajos vaidmenį atliko garsi lenkų teatro ir kino aktorė Danuta Stenka, iškart pateko į dešimtuką geriausių vokiečių kalba sukurtų spektaklių. Laidoje bus galima pažvelgti į spektaklio kūrimo procesą ir režisierės darbo su klasikine dramaturgija metodą.

032703

„Laidoje „Teatras” visuomet stengiamės atskleisti kūrimo procesą: nuo pirminės idėjos iki galutinio rezultato – spektaklio. Laidoje galima patekti ten, kur ne kiekvienas gali patekti, ir parodyti tai, ko žiūrovas nemato atėjęs į teatrą – jo užkulisius. Per ilgą repeticijų stebėjimą atsiskleidžia ir skirtingų profesijų kūrėjų darbo metodai, ir jų charakteriai, ir didžiausi profesiniai iššūkiai, ir tai, kaip pavyksta suvaldyti tokį didžiulį organizmą, koks yra teatro spektaklis”, – sako laidos „Teatras” autorė Margarita Alper.

Šaltinis: LRT

Parašykite komentarą