2019 Pauksciu choras LRT foto2 e1587713083593
Įdomybės

LRT kviečia klausyti atbudusios gamtos garsų

Nuo balandžio 27 d. LRT KLASIKOS radijo eteryje prasideda Gamtos muzikos savaitė – LRT kvies klausytis paukščių giesmių iš Žuvinto ežero apylinkių, taip pat įrašų, kuriuose užfiksuoti miško, vėjo, povandeninio pasaulio garsai. Savaitę vainikuos unikalus „Paukščių choras”, kurį transliuos ir LRT KLASIKA, ir LRT RADIJAS. 

„Šiuo metu fiziškai toli keliauti negalime, tačiau egzistuoja daugybė alternatyvių būdų pabuvoti vietose, kurias svajojame aplankyti, arba į kurias norėtume sugrįžti. Gamtos savaitės metu kviesime klausytis ne tik ramybės ir įkvėpimo suteikiančių gamtos garsų, bet ir leisimės į garso keliones po tas vietas, kur kol kas nuvykti nėra galimybės. Lygiai taip pat „Klasikos koncertų salės” programoje numatyta pažintis su įdomiausiais muzikiniais kūriniais, kurie atsirado įkvėpti gamtos – tiek jos grožio, tiek jai kylančio pavojaus. Galų gale, LRT KLASIKOS laidose domėsimės ir netikėčiausiais gamtos, aplinkos, muzikos ir kultūros ryšiais”, – sako Gamtos muzikos savaitės programos kuratorė, LRT KLASIKOS vyresnioji redaktorė Rasa Murauskaitė. 

Gamtos muzikos savaitės metu įsijungus LRT KLASIKĄ rytais ir dienos metu klausytojai keliaus po Lietuvos ir viso pasaulio gamtos vietoves, o vakarais klausysis koncertų, įkvėptų gamtos. Radijo eteryje skambės ir trumpi garso įrašai iš įvairių pasaulio vietų – Helsinkio metro, šurmuliuojančių Romos gatvių, Kroatijos povandeninio pasaulio, taip pat kitų Europos šalių miškų, parkų. Autorinėse laidose – pokalbiai apie gamtą ir aplinką muzikoje ir kultūroje, o „Klasikos koncertų salėje” ir „Euroradijo koncertuose” skambės koncertai gamtos ir jos reiškinių tema. 

Savaitę vainikuos jau gražia LRT tradicija tapęs „Paukščių choras”, tačiau šiemet jis bus kiek kitoks. „Deja, dėl karantino tiesioginę transliaciją su kolegoms iš kitų Europos transliuotojų sąjungos (EBU) radijo stočių teko nukelti į kitąmet. Visgi gamtos entuziastų dėka LRT klausytojai šiemet galės pasiklausyti naujo šio pavasario gamtos koncerto įrašo iš Žuvinto ežero apylinkių. Taip pat pakviesime išgirsti du praėjusių metų įrašus iš Airijos ir Lietuvos „, – sako viena iš „Paukščių choro” idėjos Lietuvoje įgyvendintojų, LRT RADIJO laidos „Vienkartinė planeta” autorė Vaida Pilibaitytė. 

Paukščių giesmės LRT KLASIKOS klausytojus žadins kiekvieną šiokiadienio rytą nuo balandžio 27 d. iki gegužės 1 dienos. Žuvinto biosferos rezervato „Paukščių choro” ištraukos bus transliuojamos nuo 5.45 val. iki 6.00 valandos. 

Gegužės 2 d., šeštadienį, LRT RADIJAS ir LRT KLASIKA nuo 7.05 val. iki 7.55 val. transliuos „Paukščių chorą”, kurį LRT RADIJO komanda įrašė prie Žuvinto ežero 2018 metais. 

Gegužės 3 d., sekmadienį, LRT RADIJAS ir LRT KLASIKA nuo 7.05 val. iki 7.55 val. transliuos šių metų „Paukščių chorą” (įrašo autorius – Marius Dundulis). Pasibaigus lietuviškam gamtos koncertui, estafetę LRT KLASIKOS eteryje perims airiškasis „Paukščių choras” – įrašo kviečiame klausytis nuo 7.55 valandos. 

Airijos visuomeninio radijo RTE Radio 1 sumanytas „Paukščių choras” yra tarptautinį pripažinimą pelnęs projektas, transliuojamas įvairiose pasaulio šalyse. LRT prie jo jungiasi jau penktus metus.

Parašykite komentarą