Nuotrauka
Naudinga žinoti

LRT kino gidas: nuo veiksmo trilerio su Vin Diesel iki 17 kino apdovanojimų pelniusių „Karibijos naktų“

LRT kino gidas rekomenduoja nepraleisti „Elito kino“ dramos „Šokėja“, o penktadienį stebėti veiksmo trilerį „Greiti ir įsiutę“. LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje bus parodyta komedija „Paskutinė sutuoktinių pora Amerikoje“, o Europos kine režisieriaus Federico Fellini drama „Karibijos naktys“.

Ketvirtadienis, birželio 22 d.
Šią savaitę „Elito kino“ rubrikoje kviečiame žiūrėti dramą „Šokėja“ (La danseuse, rež. Stephanie Di Giusto, 2016). Kino juosta pelnė 16 kino apdovanojimų ir 2017 m. buvo rodyta tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Istorija nukelia į XX a. pradžią. Pagrindinė filmo herojė – ryžtinga, užsispyrusi šokėja Loji Fuler, kuri kantriai ir ilgai repetuoja tam, kad svaiginančiu serpantino šokiu sužavėtų visus žiūrovus. Dėl svajonės mergina turi iškęsti neįtikėtiną fizinį krūvį ir ilgas repeticijas, tačiau kiekvienas Loji šokis jai atneša vis didesnę šlovę. Jos pasirodymus vertina kino pradininkai broliai Lumjerai, dailininkai Ogiustas Rodenas ir Antri Tulūzas-Lotrekas. Netikėtai likimas ją suveda su šlovės trokštančia šokėja Isadora Dunkan. Modernaus šokio pradininkė Loji nepakelia konkurencijos ir jos karjeros žvaigždė ima gesti.
Filmą žiūrėkite 21.30 val. per LRT PLIUS.
Vaizdo anonsas: https://youtu.be/GP1LiBwqyrQ

Ketvirtadienio vakarą su kinu tęs kriminalinė drama „Švilpautojai“ (The Whistlers, rež. Corneliu Porumboiu, 2019). Kanų kino festivalio konkursinėje programoje pristatyto ir „Kino pavasaryje“ rodyto filmo režisierius Carneliu Porumboiu savo filmą apibūdina šitaip: „Pirmiausia norėjau sukurti filmą apie švilpimo kalbą. Ilgai sėdėjau prie scenarijaus, atmesdamas vieną variantą po kito, kol sustojau ties štai tokiu pasauliu, kuriame visi veikėjai žaidžia dvigubą žaidimą ir kažką slepia“. Juosta iš viso laimėjo 11 kino apdovanojimų.

Filme pagrindinis veikėjas policininkas Kristis privalo vykti į Kanarų salą ir išmokti vietinės švilpautojų kalbos. Ji turi padėti bendraujant su gangsteriais ir išvaduojant iš Rumunijos kalėjimo žmogų, kuris vienintelis žino, kur pasplėpti 30 milijonų eurų. Prasideda įtemptas, nenuspėjamas ir komiškas kriminalinis žaidimas.
Žiūrėkite šį filmą 23.20 val. per LRT PLIUS.
Vaizdo anonsas: https://youtu.be/r31o96k99uY

Penktadienis, liepos 23 d.
LRT PLIUS Europos kino rubrikoje kviečiame stebėti kino juostą, pelniusią net 17 kino apdovanojimų. Tai – Federico Fellini filmas „Karibijos naktys“ (Le Notti di Cabiria, rež. Federico Felini, 1957), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Fellini žmona Giulietta Masina. Moteris už pagrindinį vaidmenį pripažinta geriausia aktore, o jos šypsena finalinėje scenoje tapo šeštojo dešimtmečio simboliu.
Filmo veiksmas sukasi aplink aštrialiežuvę Romos prostitutę Karibiją. Pardavinėdama savo kūną, ji naiviai tikisi, kad sutiks vyrą, apie kurį svajoja ir taps dora moterimi. Karibija nuolat patiki atsitiktiniais vyrais, o tie ja naudojasi ir žemina. Vieną kartą ji susipažįsta su banko darbuotoju, kuriam netrukus patiki savo santaupas, o jis netikėtai ją apgauna. Net ir žiauriai išduota, ką tik graudžiai raudojusi, ji ir vėl šypsosi pradžiuginta praeinančio grojančio muzikanto.

Filmą bus galima žiūrėti 21.00 val. per LRT PLIUS. LRT.lt mediatekoje filmą rasite dar 30 d. po juostos parodymo.
Vaizdo anonsas: https://youtu.be/jue9CxOhYLM

Penktadienio vakarą kviečiame praleisti žiūrint veiksmo trilerį „Greiti ir įsiutę“ (The Fast and the Furious, rež. Rob Cohen, 2001). Juostoje žiūrovai išvys aktorius Vin Diesel ir šviesaus atminimo Paul Walker.

Jaunam policininkui Brajenui O‘Koneriui paskiriama iš primo žvilgsnio nelabai sunki užduotis. Jis turi tapti gaujos nariu ir išsiaiškinti, ar grupė susijusi su prabangių automobilių vagystėmis. Bėgant laikui apsimetinėti darosi vis sunkiau, nes gaujos nariai tampa jo draugais. Pasakyti tiesą tampa sudėtinga.
Šį veiksmo trilerį žiūrėkite 22.20 val. per LRT TELEVIZIJĄ.
Vaizdo anonsas: https://youtu.be/EIeZr7rs5_E

Šeštadienis, liepos 24 d.
„Kino žvaigždžių alėjoje“ bus rodoma komedija „Paskutinė sutuoktinių pora Amerikoje“ (The Last Couple in America, rež. Gilbert Cates, 1980), kurioje vaidina George Segal ir Natalie Wood.

Džefas ir Mari Tompsonai susituokę jau penkiolika metų. Nors jų santuoja nėra tobula, tačiau jie jaučiasi gana laimingi. Aplinkui vis daugiau draugų ir pažįstamų porų skiriasi arba galvoja apie skyrybas. Jie įtikinėja Džefą ir Mari, kad ir jų vedybinio gyvenimo laukia nesėkmė. Pora ima tuo tikėti – gal jau iš tiesų atėjo laikas skirtis?

Filmą žiūrėkite 21.00 val. per LRT PLIUS.
Vaizdo anonsas: https://youtu.be/AF055AmO490

Sekmadienis, liepos 25 d.
Savaitės pabaigoje rekomenduojame įsijungti komišką vokiečių dramą „Mirti nėra lengva“ (So einfach stirbt man nicht, rež. Maria von Heland, 2019).

Filmo veiksmas vyksta saulėtoje Maljorkoje, kur atsisveikinti su į komą panirusiu Kurtu atvyksta dukros Lotė, Štefi ir Rebeka. Kurto žmona Renatė prieš vyro mirtį nori atsikratyti daug metų saugota paslaptimi – Rebeka nėra Kurto duktė.
Netikėtai Kurtas pabunda iš komos ir prisimena žmonos prisipažinimą. Prisikėlęs naujam gyvenimui Kurtas susižavi vietine salos gražuole Karla. Šeima pamažu suvokia, kad išsvajotas palikimas nebėra jų rankose…
Šią juostą žiūrėkite 21.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ. LRT.lt mediatekoje filmą rasite dar 14 d. po juostos parodymo.
Vaizdo anonsas: https://youtu.be/FLQRvWnrcuY

Kad visada pirmieji sužinotumėte kino industrijos naujienas bei gautumėte kokybiškas filmų, serialų rekomendacijas, kviečiame prenumeruoti kas savaitę pasirodantį LRT kino, serialų ir dokumentikos naujienlaiškį. Savo kokybiško turinio gidą jau dabar prenumeruokite čia: www.lrt.lt/kinonaujienos.

 

Parašykite komentarą