Įdomybės

LRT kartu su žinomais Lietuvos rašytojais kviečia gyventojus į diktanto iššūkį

Nuo balandžio 29 d. LRT gyventojus kviečia į diktanto iššūkį. Prie pirmojo Lietuvoje tokio pobūdžio projekto prisijungė 16 žinomų Lietuvos rašytojų – specialiai projektui jie sukūrė po tekstą, kurį inspiravo „Diktanto” tema. Diktantai, įgarsinti LRT laidų vedėjų, bus skelbiami kiekvieną rytą portale LRT.lt, o vakare bus publikuojami ir patys tekstai, tad diktantą rašiusieji galės pasitikrinti, kaip jiems pavyko jį parašyti.

Prie iššūkio prisijungė Sigitas Parulskis, Laura Sintija Černiauskaitė, Kornelijus Platelis, Virginija Kulvinskaitė, Alvydas Šlepikas, Mindaugas Nastaravičius, Vaiva Grainytė, Jurga Tumasonytė, Jaroslavas Melnikas, Marius Povilas Elijas Martynenko, Valdas Papievis ir kiti rašytojai. Visi jie yra autoriai knygų, kurios per pastaruosius dvejus metus pateko į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkų sudarytą Kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Specialiai LRT projektui jų parašytus tekstus įskaitys Eglė Bučelytė, Marijus Žiedas, Aistė Plaipaitė, Guoda Pečiulytė, Ignas Andriukevičius ir kiti LRT laidų vedėjai.

„Karantino metu daug žmonių renkasi skaityti ar netgi rašyti, nes tai padeda suprasti, kaip mus veikia tai, kas vyksta aplink. Tikiu, kad ir šie 16 šviežių tekstų, kuriuos labai skirtingi Lietuvos rašytojai parašė per pastarąsias keletą dienų, juos skaitysiantiems ir rašysiantiems padės geriau išgirsti save ir mūsų gyvenamą laiką. Diktantą rašančiųjų laukia kafkiškos klajonės niekaip nepasiekiant dušo, dzenbudistų vienuolių vertas mamos ir berniuko dialogas, labai žmogiškos peripetijos gyvūnijos pasaulyje, pasivaikščiojimas paskui Bernardinų kapinių katę, nuostabaus grožio meilės laiškas, linkėjimai iš Paryžiaus ir kitokios kelionės bei sapnai. Kviečiame dalį kasdienio socialinių tinklų skaitinių srauto pakeisti išties kokybiškais tekstais, prisiminti skaitymo malonumą ir pasitikrinti, kokia situacija yra su jūsų rašybos ir skyrybos įgūdžiais šiandien. Tai buvo šioks toks iššūkis rašytojams, o dabar iššūkį – kasdien po istoriją, kasdien po diktantą – metame jums”, – sako LRT kultūros turinio vyriausioji redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Rašantieji diktantą galės laimėti ir prizų. Portale LRT.lt, prie kiekvieno diktanto paspaudus dalyvio nuorodos anketą, bus galima pasirinkti, kaip norite dalyvauti iššūkyje – individualiai, su šeima ar bičiuliais. Kiekvieną dieną atsitiktiniu būdu portale LRT.lt bus skelbiami trys laimėtojai, kurie bus parašę ir LRT atsiuntę savo diktantą.

Pirmojo diktanto garso įrašo LRT.lt portale ieškokite balandžio 29 d., trečiadienį.

Parašykite komentarą