Danielius Minkevicius Nukryziavimas
Kultūra

LMTA studento D. Minkevičiaus filmas atrinktas į didžiausią JAV trumpametražių filmų festivalį

Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos režisūros studento Danieliaus Minkevičiaus filmas “Nukryžiavimas” atrinktas į didžiausią JAV trumpametražių filmų festivalį – Palm Springs ShortFest 2020. Šį festivalį rengia prestižinio, vieno svarbiausių JAV kino renginių – Palm Springs tarptautinio filmų festivalio – organizatoriai.

Dėl pandemijos aplinkybių, šiais metais festivalis vyks internetu. Oficiali filmų programa, atrinkta iš daugiau nei 6 tūkst. kandidatų, bus prieinama peržiūroms festivalio internetiniame puslapyje Birželio 16-22 dienomis. Čia, viso festivalio metu, bus galima pamatyti ir Danieliaus Minkevičiaus filmą “Nukryžiavimas”.

Birželio 21 dieną festivalis paskelbs filmus, kurie gaus apdovanojimus bei piniginius prizus siekiančius 25 tūkst. dolerių sumą. Kartu, bus išdalinti ir penki apdovanojimai, kurie suteiks filmams kvalifikaciją dalyvauti ir varžytis dėl “Oskaro” prizų ateinančiuose JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose.

Per 24 metus, šiame festivalyje buvo pristatyta daugiau nei 100 filmų, kurie gavę kvalifikaciją vėliau laimėjo “Oskaro” apdovanojimą. Šie įvertinimai filmams taip pat suteikia galimybę varžytis prestižiniuose BAFTA apdovanojimuose Anglijoje bei Goya apdovanojimuose Ispanijoje.

Danieliaus Minkevičiaus filmas “Nukryžiavimas” – tai psichologinė drama, paremta Ričardo Gavelio novelės motyvais tuo pačiu pavadinimu. Paslaptingas ir uždaras filmo veikėjas Tomas, sutikęs jį žavinčią merginą, mintimis pradeda vis labiau tolti nuo realybės. “Jis vienintelis galėjo tai padaryti – ir padarė”, – taip skamba filmo citata.

Filmo režisierius D. Minkevičius, šiais metais baigsiantis režisūros bakalauro studijas LMTA, itin džiaugiasi premjera tokio mąsto festivalyje: “Tai be galo didelis įvertinimas bei paskatinimas, kuris taip pat padės tolimesnei filmo kelionei”. Filmo komanda jau sulaukė kvietimų dalyvauti ir kituose tarptautiniuose filmų festivaliuose.

Filmo anonsas: https://vimeo.com/421238276

Pagrindinį filmo vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius Rytis Saladžius, praėjusiais metais pelnęs Auksinį scenos kryžių už vaidmenį Jo Strømgreno spektaklyje „Durys“. Merginos vaidmenį atlieka jauna menininkė Aistė Marija Stankevičiūtė.

Oficialus filmo puslapis: https://www.facebook.com/Crucifixionfilm

 

 

Parašykite komentarą