Adeles Markeviciutes
Miestas Pramogos

Lietuvos zoologijos sode bus atskleista, kokius gamtos turtus slepia šimtamečiai ąžuolai

Visus smalsius lankytojus, norinčius pažinti naujus ir nepatirtus gamtos stebuklus, šį sekmadienį, liepos 11 dieną, Lietuvos zoologijos sodas kartu su Lietuvos gamtos fondu kviečia į renginį, kurio metu bus atskleista paslaptis, kurią slepia senoliai ąžuolai, puošiantys zoologijos sodo parką ir Kauno ąžuolyną.

Renginio dieną, nuo 11 val., Lietuvos gamtos fondas kviečia leistis į ekskursiją su arboristu, kurios metu išgirsite apie medžių senolių priežiūros darbus ir brandžių medžių išsaugojimo svarbą. Medžių priežiūros specialistas pasidalins naudingais patarimais bei atsakys į iškilusius klausimus. Nemokamos ekskursijos pradžia prie Lietuvos zoologijos sodo kasų.

Po ekskursijos renginio programa toliau vyks Lietuvos zoologijos sode. Edukacijų metu lankytojai bus supažindinti su projekto, skirto išsaugoti niūriaspalvį auksavabalį ir kitas rūšis, veikla ir rezultatais. Sužinos apie niūriaspalvį auksavabalį, išgirs istoriją apie ypatingą jo gyvenimą bei vystymosi ypatumus. Lankytojai pamatys kaip ženklinami senoliai ąžuolai, kuriuose, tikėtina, gyvena niūriaspalvis auksavabalis. Mažieji zoologijos sodo lankytojai, išklausę edukacijos, galės  dalyvaus viktorinoje su prizais, ar sudalyvauti orientaciniame žaidime „Auksavabalio namo detektyvas”. Renginio metu vaikų taip pat laukia žaidimai ir kitos pramogos.

Niūriaspalvis auksavabalis – tikras brangakmenis Lietuvoje, brandžių medžių gyventojų ambasadorius. Tai indikatorinė skėtinė rūšis. Išsaugoję šį vabalą, išsaugosime ir kitas retas rūšis, kurioms reikalingi seni drevėti medžiai. Dėl šios priežasties šis ypatingas vabalas visoje Europoje griežtai saugomas. Tokie parkai kaip ąžuolynas, zoologijos sodas, yra svarbios šio vabalo buveinės. Išsaugojus šį vabalą, išsaugosime daugiau kaip 800 skirtingų organizmų rūšių, kuriems reikalingi senoliai medžiai.

Lietuvos gamtos fondas, bendradarbiaudamas su Lietuvos zoologijos sodu ir kitais partneriais – Daugpilio universiteto gamtos tyrimų ir aplinkosauginio švietimo centru, Kauno miesto savivaldybe 2017 – 2022 m. – vykdo šiai rūšiai išsaugoti skirtą projektą – LIFE OSMODERMA (LIFE16 NAT/LT/000701) „Ekologinio tinklo nuo brandžių medžių priklausomiems organizmams sukūrimas“. Mūsų dėmesys senoliams medžiams sukurs palankias gyvenimo sąlygas niūriaspalviui auksavabaliui (Osmoderma barnabita) ir kitiems nuo brandžių medžių priklausantiems organizmams.

Daugiau informacijos galite rasti ir elektroninius bilietus įsigyti www.zoosodas.lt

 

Parašykite komentarą