Miestas

Lietuvos universitetuose – VDU Verslo praktikų centro inicijuotos sumaniosios praktikos

Pirmą kartą plačiai pasaulyje taikomas Sumaniųjų praktikų modelis pradedamas įgyvendinti penkiose didžiausiose Lietuvos aukštosiose mokyklose: Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Klaipėdos, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetuose. Šiais ir ateinančiais akademiniais metais sumaniąją praktiką atliks ne mažiau kaip 480 universitetų partnerių, skirtingų specialybių ir studijų pakopų studentų. Projektą įgyvendina ir gerąja patirtimi su kitais universitetais dalinasi VDU Verslo praktikų centras, verslumo ugdymo lyderis Lietuvoje.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centras, pirmasis sumaniųjų praktikų rengėjas šalyje, universitetuose vykstančių mokymu metu praktikuoja interaktyvų darbą tarpdisciplininėse grupėse, kurios yra sudarytos iš skirtingas mokslo sritis studijuojančių studentų.  Praktiką norinčios atlikti 5-7 jaunuolių komandos praktiškai susipažįsta su pasaulyje pripažintomis kūrybinėmis metodikomis, tokiomis kaip „Design Thinking“, „Lego Serious Play“, „Business Model Canvas“, „Personal Business Model You“.  Užsiėmimų metu išmoktas teorines žinias studentai vėliau pritaiko spręsdami realius įmonių iššūkius (problemas), visą procesą palydint praktikos vadovui universitete ir praktikos mentoriui praktikos organizacijoje.

„Išmaniosios praktikos suteikia puikias galimybes studentui pamatyti tikrą, kasdienišką, nepagražintą įmonių darbą, pabendrauti su įmonių atstovais. Iššūkių sprendimas yra labai patogus procesas studentams gauti kritišką, tačiau objektyvų savo gebėjimų įsivertinimą“, – teigia VDU Verslo praktikų centro mokymų vadovas Liudas Švipas.

Lietuvos pramoninkų konfederacija, vienijanti 500 įmonių atstovų, su strateginio turinio partneriu VDU Verslo praktikų centru projekte „Patirties partneriai LT“ apjungs VDU, VU, KTU, KU ir VGTU studentus ir bendruomenę.  Siekiant pakelti Lietuvos aukštojo mokslo kokybę bus patobulinti šiuo metu universitetuose esami praktikų modeliai, užtikrinant kokybišką ir efektyvų studentų paruošimą sėkmingai integracijai į darbo rinką.

Rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje metodikų mokymai jau antrą kartą buvo surengti VDU, KTU ir VU studentams. 2018-2020 metais ketinama sumaniąsias praktikas ne tik pritaikyti universitetuose, bet ir su jomis supažindinti didžiųjų miestų mokymosi įstaigų moksleivius.

 

Parašykite komentarą