ukininkai 2
Įdomybės

Lietuvos ūkininkų sąjunga atšventė 100-ąsias įkūrimo ir 30-ąsias atkūrimo metines

Liepos 5 dieną į Kėdainių areną gausiai skubėjo ne tik garbūs mūsų valstybės žmonės, bet ir ūkininkai – Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) nariai iš visos šalies, mat tądien buvo švenčiamas LŪS įkūrimo 100-metis ir atkūrimo 30-metis. Specialiai šioms progoms atminti sukurti išskirtiniai ordinai ir ženkliukai, kuriais apdovanoti labiausiai pirmajai šalies žemdirbių organizacijai nusipelnę žmonės.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, įvairių organizacijų ir asociacijų, su kuriomis bendradarbiauja LŪS, atstovai, rėmėjai ir, žinoma, patys žemdirbiai, priklausantys 41 rajoninei sąjungai.

„Šiandien nesprendėme jokių rimtų klausimų, nes tiesiog susirinkome į puikią šventę pažymėti organizacijos šimtmečio ir atkūrimo trisdešimtmečio. Tai – svarbios datos mūsų veiklos istorijoje. Nueitas netrumpas kelias, padaryta tikrai nemažai. Džiaugiuosi, kad esame vertinami, žmonės žino, ką mes darome, ir supranta, jog žemdirbiai yra jėga, generuojanti nemažą nacionalinio biudžeto dalį. Man smagu, kad galėjome padėkoti vieni kitiems, savo partneriams, rėmėjams. Taip, šiandien esame euforijoje, bet tikrai nesustosime, eisime ryžtingai toliau“, – kalbėjo šventiškai nusiteikęs Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas, ūkininkas Jonas Talmantas.

Specialiai LŪS įkūrimo 100-mečio ir atkūrimo 30-mečio proga buvo sukurti išskirtinės kokybės, vienetiniai apdovanojimai: 10 ordinų įteikta iškiliausiems, LŪS atsidavusiems asmenims už svarų indėlį organizacijos veikloje, specialiomis padėkomis pagerbti LŪS nariai, pasižymėję stiprinant organizaciją, visi esami skyrių pirmininkai gavo po išskirtinį ženkliuką.

Apie 1300 Ūkininkų sąjungos narių ir svečių Kėdainių arenoje linksmino grupė „Jonis“, Martynas Kavaliauskas, Vytautas Šiškauskas ir dirigento Vytauto Lukočiaus vadovaujama „Vilniaus sinfonietta“. Šventės globėjas Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, generalinis rėmėjas – bendrovė „Dojus Agro“.

Pirmieji skyriai šalies rajonuose pradėjo kurtis dar 1918 metais, tačiau oficialiai centrinė Lietuvos ūkininkų sąjunga įsteigta pirmojo jos suvažiavimo metu – 1919 m. gruodžio pabaigoje. Tąkart jos pirmininku išrinktas aktyvus politinis veikėjas agronomas Aleksandras Stulginskis, vėliau tapęs antruoju Lietuvos Respublikos prezidentu. LŪS veikė iki pat sovietų okupacijos 1940 metų birželio, kai ji buvo uždaryta, o daugelis vadovų įkalinti arba ištremti. Šalies nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse, 1989 m. vasario mėnesį, steigiamajame suvažiavime Lietuvos ūkininkų sąjunga grupės akademikų vėl atgaivinta.

Dabar LŪS yra savarankiška savanoriškumo principu Lietuvos ūkininkų ir su ūkininkavimu susijusių bei juo besidominčių asmenų asociacijas vienijanti sąjunga, įsteigta Sąjungos narių veiklai koordinuoti, jų interesams atstovauti, ginti bei kitiems viešiesiems interesams tenkinti.

Parašykite komentarą