Kulturizmo varzybos 8
Sportas

Lietuvos sportininkams plačiau prasiveria durys į A. Švarcenegerio daugkart laimėtą prestižinį čempionatą

„Prasideda naujas kultūrizmo varžybų mūsų šalyje etapas“, – apie po pusantro mėnesio Kaune vyksiančias varžybas sako vienas iš jų organizatorių, pasaulinės kultūrizmo organizacijos „NPC Wordwide“ atstovas, ne vieną sporto pasiekimą turintis Karolis Žilinskas.

Būtent jam už Atlanto veikianti, kultūrizmo mėgėjus ir  profesionalus vienijanti organizacija NPC Worldwide / IFBB Pro League patikėjo mūsų šalyje surengti vieną žinomiausių renginių „IFBB Pro league qualifier“, sportininkams atveriantį kelią į profesionalų karjerą bei aukščiausiu pasiekimu vadinamą, prestižinį tarptautinį čempionatą „Mr. Olympia“.

Sporto pasaulyje teigiama, kad pastarųjų varžybų neoficialiu simboliu yra vadinamas Arnoldas Švarcenegeris – Austrijos ir JAV, aktorius, verslininkas, filantropas, politikas, buvęs sunkumų kilnotojas ir kultūristas. Jis sunkumus pradėjo kilnoti būdamas 15 metų. Dvidešimties metų laimėjo Mr. Universe titulą, o po to septynis kartus laimėjo Mr. Olympia konkursą.

„Šiemet Lietuvoje vyksiančiose varžybose „NPC Worldwide „Power of the Knight” gali dalyvauti visi norintys. Tai –  regioninė atranka, kurioje absoliutūs kategorijų nugalėtojai dėl profesionalo vardo turės teisę save atstovauti Italijoje. Jei šioje atrankoje lydės sėkmė, sportininkas ne tik gaus kelialapį į „Mr. Olympia“ čempionatą, bet ir statusą – „IFBB Pro”, užtikrinantį dalyvavimą visuose IFBB profesionalų kovose“, – paaiškina K. Žilinskas.

Jis planuoja, kad gegužės 15 d. Kaune rengiamose varžybose dalyvaus apie 100 sportininkų. Kiekvienoje iš šešių kategorijų aukščiausius balus gavę asmenys susirungs tarpusavyje dėl absoliučių nugalėtojų vardų tarp moterų ir vyrų. Pastarasis titulas virs galimybe vykti į Italiją ir, čia įveikus konkurentus, tapti kultūrizmo profesionalu.

„Pirmąjį žingsnį šioje srityje jau esame žengę – vienos „IFBB Professional league“ varžybos ne taip seniai, dar pernai metų pabaigoje sėkmingai vyko Palangoje. Tikimės, jog šis naujas etapas Lietuvos vardą kultūrizmo pasaulyje dar labiau įtvirtins “, – kalba K. Žilinskas.

Jis pastebi, kad gavusi teisę vykdyti „IFBB Pro league qualifier“ Lietuva tarsi labiau buvo įvertinta tarptautiniu lygiu. Glaudžius santykius su „NPC Wordwide“ užmezgęs mūsų šalies atstovas Palangoje rengtose varžybose laukė ir šį faktą savotiškai patvirtinti turėjusio ypatingo svečio – 2018 m. „Mr. Olympia“ nugalėtojo Shaw Rhoden. Tai per visą kultūrizmo istoriją būtų pirmas tokius pasiekimus turinčio kultūristo vizitas į Baltijos valstybių regioną.

„Šio iškilaus sportininko pasaulis neteko pernai metų pabaigoje, likus mėnesiui iki atvykimo į Lietuvą. Tai – didžiulis ir netikėtas praradimas“, – apie šviesaus atminimo kultūrizmo čempioną kalba K. Žilinskas.

Daugiau nei septynis dešimtmečius veikiančios ir sportininkus profesionalus vienijančios organizacijos „NPC Wordwide“ vardu rengiamoms varžyboms keliami itin aukšti organizaciniai reikalavimai – nuo sportinio renginio vietos ir atestuoto personalo iki grimo ar teisėjų kvalifikacijos. Tam, kad būtų užtikrintos visos sąlygos, Kaune kultūrizmo aistruolius džiuginsiančios varžybos rengiamos kartu JAV NPC Worldwide atstovais bei ilgamete turnyro „Mr. Olympia” vadybininke bei vienų didžiausių varžybų Meksikoje „Mexico Grand Prix” organizatore Maria Ibarra.

„Kad mūsų šalyje vyktų tokio lygio renginiai, svarbu visiems – sportininkams, jų gerbėjams, miestui. Kiekviena nauja galimybė atveria kelius į tai, ko iš tiesų sieki”, –  priduria K. Žilinskas.]

Parašykite komentarą