ligonine 5
Miestas

Lietuvos ligoninės pradėjo jungtinį projektą informacinių sistemų vystyme

Pirmą kartą Lietuvoje pradėtas jungtinis projektas tarp šalies ligoninių dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų informacinių sistemų vystymo ir priežiūros paslaugų.

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika balandžio pradžioje pasirašė partnerystės sutartį. Siekiant taupyti lėšas ir racionaliai išnaudoti bendrus resursus, ligoninėse naudojamas informacines sistemas nuo šiol modernizuos ir vystys kartu.

„Suvieniję pastangas ir resursus, ne tik taupysime lėšas, bet ir pasieksime geresnių rezultatų, – bendru projektu džiaugiasi Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. – Įsivaizduokite, kiek lėšų sutaupysime, informacines sistemas diegdami ir tobulindami kartu, o ne visos 5 ligoninės atskirai“.

„Kooperuojant savo darbą ir žinias IT srityje, mes galime pasiekti maksimaliai gerą rezultatą, vystant ligoninių informacines sistemas, – teigia Kauno klinikų Informacinių technologijų tarnybos vadovas Giedrius Leimonas. – Kadangi visos ligoninės, pasirašiusios jungtinės veiklos sutartį, naudoja tokios pačios platformos informacines sistemas, jas tobulinti drauge yra ir ekonomiškai naudinga, ir efektyvu“.

Kauno klinikos, kaip projektą iniciavusi institucija, partnerių vienbalsiai išrinkta Pagrindiniu partneriu, koordinuos procesus ir įgyvendins projektą visą jo laikotarpį. Strateginius sprendimus dėl informacinių sistemų tobulinimo priims visų 5 ligoninių atstovai.

„Valstybės biudžeto lėšų optimizavimas yra nacionalinės svarbos reikalas. Šis projektas svarbus ne tik 5 Lietuvos ligoninėms – jis vykdomas visų mūsų pacientų labui“, – kalbėjo Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė prof. Alina Pūrienė.

Projekto metu nemažas dėmesys bus skiriamas moderniausioms IT sistemoms, BDAR ir kitoms šiuolaikinėms tendencijoms. „Sieksime, kad ligoninių informacinėse sistemose būtų įdiegta saugos ir funkcionalumo darna“, – priduria G. Leimonas.

 

 

 

 

Kauno klinikų informacija

Parašykite komentarą