122816
Karyba

Lietuvos kariuomenė padovanojo NATO kariams koncertą internetu

Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio iniciatyva NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karius pasiekė specialiai jiems filmuotas koncertas.

„Praktiškai kasmet Advento laikotarpiu į Lietuvą atvykdavo užsienio karinis orkestras, kuris NATO karius ir aplinkinę bendruomenę sukviesdavo bendrai šventei, sutelkdavo šventųjų Kalėdų laukimui. Šiemet to nebuvo įmanoma padaryti, todėl Lietuvos kariuomenės orkestro paprašiau atlikti savo pareigą ir sugroti kariams nuotoliniu būdu, taip bent iš dalies kompensuojant pandemijos sukeltus rūpesčius,“ – sakė generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Praeitų metų gruodį Vokietijos kariuomenės vado generolo Eberhard Zorn vizito metu Jonavos sporto arenoje vyko Kalėdinis labdaringas koncertas, kuriame koncertavo Ulmo karinis orkestras.

Šiemet Lietuvos kariuomenės orkestras vadovaujamas kapelmeisterio majoro Egidijaus Ališausko Vilniaus įgulos karininkų ramovės repeticijų salėje atliko įvairius Advento ir Kalėdinius kūrinius. Siekiant nesukelti papildomų rizikų orkestro kolektyvui visi renginio dalyviai buvo testuoti greitaisiais COVID-19 antigeno testais. Visų testų atsakymai buvo neigiami. Tik tada jiems buvo leista sueiti kartu į salę ir po trumpos repeticijos sugroti.

Lietuvos kariuomenės orkestro uždavinys – dalyvauti oficialiuose renginiuose ir reprezentuoti Lietuvos valstybę ir kariuomenę bei užtikrinti protokolo reikalavimų įvykdymą.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje (Jonavos r.) ir yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį. Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvauja karinio rengimo programoje.

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

Lietuva ypač vertina šias Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.

Sveikinimo įrašą galite peržiūrėti čia – nuoroda.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą