120902
Karyba

Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vadai aptarė karinį bendradarbiavimą

Gruodžio 8-9 d. Lietuvoje lankėsi Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Leonīds Kalniņš. Šiandien jis susitiko su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir  Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu. Taip pat lankėsi Varėnos rinktinės Druskininkų pasienio užkardoje, kur susipažino su dabartine situacija Lietuvos pasienyje, pasienio stebėjimo sistema. 

„Hibridinė ataka prie mūsų sienų parodė, kad Baltijos šalių vienybė yra itin svarbi. Esame dėkingi Latvijai už paramą krizės akivaizdoje. Vis dėlto šiuo metu neatmetame galimybės, kad migrantų krizė pasienyje gali būti priedanga Rusijos veiksmams prieš Ukrainą, todėl kartu turime ieškoti sprendimų sustiprinti paramą ir Ukrainai“, – susitikime su Latvijos kariuomenės vadu teigė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Kariuomenių vadų susitikime buvo aptarta regiono saugumo situacija ir bendradarbiavimo perspektyvos gynybos srityje. Generolai svarstė galimybes sustiprinti tiek šalių Sausumos, tiek ir Specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą.

„Saugumo situacija ir nauji iššūkiai, su kuriais susiduria šalių kariuomenės, tik patvirtina, kaip svarbu kalbėtis ir ieškoti bendrų sprendimų. Mūsų šalių kariuomenių sąveika ir integralumas yra prioritetas kalbant tiek apie taktinį, tiek operacinį lygmenis. Vizito metu daug laiko skyrėme pokalbiams apie projektus, prioritetus ir bendras pratybas. Sutarėme, kad dalinsimės karinės ekspertizės klausimais, įsigyjant naujas sistemas ar įrangą“, – sakė kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

120901 1

Vizito Lietuvoje metu, Latvijos ir Lietuvos kariuomenių vadai su delegacija lankėsi ir Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgose, kur buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas su Latvija, pristatyta 3 Baltijos šalių SOP koordinacinio centro veikla, aptarti regioninės gynybos klausimai bei vykstantis bendradarbiavimas NATO greitojo reagavimo pajėgose.

Vizito metu taip pat vyko dvišalis Lietuvos ir Latvijos kariuomenių vyriausiųjų puskarininkių susitikimas. Seržantas majoras Remigijus Katinas su seržantu majoru Edgars Joksts-Bogdanovs aptarė puskarininkių rengimo klausimus, bendradarbiavimo galimybes organizuojant puskarininkių karinį rengimą ir kvalifikacijos kėlimo kursus.

Latvijos ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas yra itin svarbus siekiant užtikrinti regioninį saugumą. Bendradarbiavimą su Latvija gynybos srityje Lietuva intensyviai vysto tiek NATO, ES, tiek Baltijos šalių kontekste. Baltijos šalių kariuomenės aktyviausiai bendradarbiauja NATO oro policijos, oro erdvės stebėjimo, Karinių jūrų pajėgų bei karių kvalifikacijos kėlimo ir karinio rengimo srityse.

Jau ilgus metus vykdomi trišaliai ir dvišaliai projektai – oro erdvės stebėjimo ir valdymo sistema BALTNET, Baltijos karinė jūrų eskadra BALTRON (Latvija ir Lietuva), Baltijos gynybos koledžas, bendras Baltijos šalių karinis vienetas BALTFOR. Taip pat vykdomas pajėgumų ir šalių ginkluotos gynybos planavimo sinchronizavimas, rengiamos bendros karinės pratybos, mokymai ir seminarai, kariuomenių, bei atskirų jų pajėgų lygmenyse.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą