Lietuvos golbolo rinktine IBSA nuotr. 2
Sportas

Lietuvos golbolininkai pasaulio čempionate liko be medalių

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė rungtynėse dėl pasaulio čempionato bronzos medalių 2:6 pralaimėjo Ukrainos komandai ir iš planetos pirmenybių Portugalijoje grįš be apdovanojimų.

Lietuvos ir Ukrainos komandos šiame čempionate viena prieš kitą stojo antrą kartą. Pirmame ekipų susitikime D grupės varžybose lietuviai ir ukrainiečiai sužaidė lygiosiomis 5:5.

Rungtynes dėl bronzos sėkmingiau pradėjo Ukrainos golbolininkai, kurie jau pirmomis minutėmis pelnė įvartį. Genrikas Pavliukianecas į tai atsakė taikliu baudiniu. Kėlinio pabaigoje ukrainiečiai aptiko spragą tarp G. Pavliukianeco ir Manto Brazauskio – kamuolys suspurdėjo lietuvių vartuose.

Po pertraukos ukrainiečiai padidino savo persvarą iki dviejų įvarčių. Nors Nerijui Montvydui pavyko rezultatą sušvelninti, bet Ukrainos ekipa  žaibiškaisusigrąžino turėtą pranašumą, o kėlinio viduryje pirmavo jau trijų įvarčių skirtumu. Likus žaisti pustrečios minutės, Ukrainos rinktinė įtvirtino pergalę taikliu baudiniu – 6:2.

„Pralaimėjome dėl kelių priežasčių. Ryte sužinojau, kad Genrikui greičiausiai yra plyšęs rankos raumuo, Nerijus atsikėlė su aukšta temperatūra. Be to, matėsi po vakarykščio pralaimėto pusfinalio nuovargis. Greičiausiai nespėjome atsistatyti, nuotaika po pusfinalio buvo slogi komandoje.

Komandoje šiandien neradau žaidėjo, kuris atliktų mano sumanymus. Genrikas lygių metimų negalėjo atlikti dėl suprantamų priežasčių. Jis gynyboje dirbo gerai, bet trūko puolime. Bandžiau rizikuoti, leidau kitus metikus, bet nesisekė realizuoti puolimo plano.

Ukrainiečius pasveikinome, trumpai pasikalbėjome. Jų treneris su ašaromis akyse sakė, kad jiems šios pergalės morališkai tikriausiai reikėjo labiau. Tai suprantama, nes šiandien Rusija vėl atakavo jų šalį Ukrainą raketomis“, – sakė Klaidas Janeika.

Lietuva pasaulio golbolo čempione tapo du kartus, po kartą iškovojo sidabrą ir bronzą. Paskutinį kartą lietuviai medalius planetos pirmenybėse iškovojo 2010 m. Šefilde, kur nuskynė auksą. Įdomu, kad Lietuvos komanda ketvirtą vietą užėmė trijuose paskutiniuose pasaulio čempionatuose.

Penktadienio popietę finale susitiksiančios Brazilijos ir Kinijos ekipos gaus kelialapius į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes. Jose iš viso dalyvaus aštuonios komandos.

Lietuvos nacionalinė komanda dar turės galimybių patekti į žaidynes kitais metais vyksiančiame Europos čempionate ir papildomame atrankos turnyre.