2 1
Karyba

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Kroatijos Respublikos kariuomenės vadas

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Kroatijos Respublikos kariuomenės vadas admirolas Robert Hranj, kuris susitikime su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė dvišalį karinį bendradarbiavimą, bendrą dalyvavimą tarptautinėse pratybose bei planus dėl tolimesnės paramos Ukrainai.

„Su Kroatijos ginkluotosiomis pajėgomis keičiamės patirtimi ir žiniomis skirtingų dimensijų: žemės ir oro pajėgumų vystyme, įsigyjamos technikos eksploatacijoje. Tai tęsti planuojame ir ateityje”, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Kroatijos Respublikos kariuomenės vadas vizito metu susitiko su Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadu plk. ltn. Lars Neitzel, Kroatijos kontingento Lietuvoje vadu, taip pat susitiko su kovinėje grupėje tarnaujančiais Kroatijos kariais, apžiūrėjo sąjungininkų ginkluotę. Tai trečioji Kroatijos pėstininkų kuopos rotacija NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje nuo jos įsteigimo Lietuvoje 2017 metais. Jai vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria Vokietija, o šiuo metu į batalioną savo karius bei personalą yra paskyrusios Belgija, Čekija, Liuksemburgas, Nyderlandai bei Norvegija.

Lietuvos ir Kroatijos kariai kaip sąjungininkai dalyvauja bendruose mokymuose ir tarptautinėse operacijose. Viena pirmųjų, kurioje dalyvavo Lietuvos kariuomenės kariai, buvo 1994-1996 m. Jungtinių Tautų vadovaujama operacija „UNPROFOR” Kroatijoje. Taip pat nuo 2006 m. iki 2010 m. Kroatija siuntė savo karius į Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę Afganistane. Nuo 2011 m. iki 2013 m. keturios Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnių įgulos tobulino įgūdžius Kroatijos kalnuotose vietovėse – būtent šie įgūdžiai, atsižvelgiant į tarptautinių operacijų specifiką, Lietuvos pilotams labai svarbūs. Lietuva su Kroatijos kariuomene glaudžiai bendradarbiauja PzH2000 įsisavinimo, eksploatacijos ir aptarnavimo srityje – kroatai dalijasi turima dokumentacija bei įgyta patirtimi.

Parašykite komentarą