011201 Tango mokykla
Žmonės

Lietuvoje gyvenantis argentinietis laimę surado Kaune – vietinius moko tango

„Tango – folkloro dalis, apimanti ne tik šokį ar muziką, bet ir kalbą, maistą, humorą – visumą, kuriai pažinti nepakaktų viso gyvenimo“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako argentinietis Arielis Ramiresas, kurį laiką gyvenantis Lietuvoje ir čia besistengiantis supažindinti su tango kultūra.

Kurį laiką pagyvenęs Lenkijoje, prieš kelerius metus argentinietis A. Ramiresas persikėlė į Kauną, kur moko ispanų kalbos ir padeda pažinti tango kultūrą.

„Mane įkvepia tai, kad ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje žmonės šoka pagal mano šalies muziką. Be to, labai smagu matyti žmones, organizacijas, bendrijas – visus, organizuojančius įvairius tango renginius. Norisi, kad žmonės sužinotų, kas yra tango, kodėl jis toks, kokia jo esmė. Juk tango pirmiausia yra istorija“ – sako A. Ramiresas.

Tačiau anksčiau nei šokis jo gyvenime atsirado muzika. Arielis yra kilęs iš menininkų šeimos – jo tėtis – gitaristas, mama – argentinietiško folkloro dėstytoja.

„Namie kone kiekvieną sekmadienį rinkdavosi šeimos draugai – žymūs muzikantai, televizijos bei radijo laidų vedėjai, įvairūs menininkai. Į vieną tokį susibūrimą kartą atėjo vyras, nešinas kažkokiu muzikos instrumentu.

Jam pradėjus groti, suklusau, atsisėdau šalia ir nesitraukdamas nuo jo įdėmiai stebėjau. Tai buvo mano pirmoji akistata su bandonija, o muzikantas tapo mano mokytoju“, – prisimena A. Ramiresas. Bandonija – instrumentas, be kurio neįsivaizduojamas tango. Daugiausia juo grojama Urugvajuje ir Argentinoje.

„Kiekvienąkart, kai grodavau, mama klausydavo ir vis klausinėdavo, ką groju ir kodėl. O aš vis atsakydavau, kad nežinau. Tad ji vis nenurimdavo ir klausdavo, kodėl groju, jei nežinau. Taip ji sužadino man smalsumą suprasti ir pažinti“, – šypteli pašnekovas.

Šokti Arielis Ramirezas pradėjo paauglystėje, kai jam patiko mamos pamokas lankiusi mergina.

„Ta mergina mano panele netapo, tačiau pamokas ir toliau lankiau. Vėliau persikėliau gyventi į Buenos Aires, kur mokiausi pas daugelį tango mokytojų. Galiausiai susipažinau su Argentinoje žymiu tango mokytoju ir šokėju, kurį galiu drąsiai vadinti tikruoju savo tango mokytoju. Iš jo išmokau tango technikos, iš esmės pakeitusios mano judesius. Supratau, kad viena yra šokti, o visai kas kita – žinoti, kaip šokti“, – patikina A. Ramiresas.

Persikėlęs gyventi į Europą, paskatintas draugų Argentinoje, tango kultūros jis ėmė mokyti senojo žemyno gyventojus. Anot pašnekovo, tango nėra vien tik žanras. Tai vieno Pietų Amerikos regiono folkloro dalis, apimanti ne tik šokį ar muziką, tai ir kalba, ir maistas, ir humoras. Visa tai sukuria didžiulę visumą, kuriai pažinti nepakaktų gal ir viso gyvenimo.

„Mokydamas visada stengiuosi kalbėti mokiniams suprantama kalba, atsižvelgdamas į jų kasdienę veiklą. Taip galiu vaizdžiai papasakoti apie tango ir Argentinos tradicijas. Manau, mokymas – yra menas“, – sako A. Ramiresas.

Menininkas koncertuoja grodamas bandonija su savo tango orkestru, atlieka solo programą, kuria įvairius muzikinius projektus. Taip pat veda tango seminarus.

Siekdamas populiarinti tango kultūrą, muzikantas Kaune įkūrė tango kultūros erdvę su muziejumi, kuriame sukaupė autentiškų argentinietiškos kultūros eksponatų. Šioje erdvėje skamba argentinietiško tango ritmai.

Šaltinis: LRT

Parašykite komentarą