Naudinga žinoti

Lietuviai kviečiami jungtis prie iniciatyvos #AČIŪ1005

Didžiausias Lietuvoje paslaugų ir pasiūlymų pardavimo portalas Beta.lt, palaikydamas Švietimo ir mokslo ministerijos idėją „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“, kviečia visus jungtis prie nekomercinės iniciatyvos #AČIŪ1005. Žmonės raginami viešai padėkoti savo mokytojams, kuriuos iki šiol prisimena ir gerbia. Tikimasi, kad taip bus išreikšta pagarba mokytojo profesijai, o socialinė akcija įkvėps jaunuolius rinktis pedagogo kelią. 

„Mums svarbu palaikyti iniciatyvas, kurių tikslas – išsilavinusi, moderni visuomenė. Puikiai suprantame, kad švietimas yra pamatinis mūsų šalies ateities dėmuo. Todėl šį kartą kviečiame visus, kuriems rūpi Lietuvos švietimo ateitis, prisidėti prie bendros akcijos, kurios tikslas – išreikšti pagarbą savo mokytojui. Mokytojui, kurio pastangų, geranoriškumo, patarimų, pasiaukojimo ir daugelio kitų dalykų iki šiolei negalime pamiršti. Neabejoju, kad kiekvienas iš mūsų turime tokį mokytoją, kurio autoritetą prisimename, nesvarbu, prieš kiek metų būtume baigę mokyklą. Prisijungti paprasta – tereikia savo socialiniame tinkle parašyti laisvo stiliaus padėką mokytojui ir pridėti grotažymę #AČIŪ1005. Kad akcija būtų dar spalvingesnė, siūlau prie padėkos įkelti nuotrauką su savo mylimu mokytoju“, – kviečia UAB „Beta Media“ vadovas Raimundas Adomaitis.

Šiuo metu Lietuvoje trūksta beveik tūkstančio mokytojų, o pedagoginės krypties profesijas renkasi vis mažiau abiturientų.

„Norime, kad ateityje mokytojo profesija vėl taptų geidžiama bei gerbiama. Juk mokykla yra viena iš tų vietų, kurioje formuojama asmenybė, mūsų vertybės ir požiūris“, – primena akcijos sumanytojai.

„Parodyk, kad tavo mokytojas – pats geriausias!” – tokiu šūkiu Beta.lt ragina lietuvius artėjant Mokytojų dienai socialiniame tinkle Facebook ar Instagram dedikuoti gražiausius žodžius pedagogams. „Pasitelkite nuoširdumą ir padėkokite jiems, o mes dešimčiai Lietuvos mokytojų padovanosime nepamirštamą rudeninį SPA poilsį. Būtina sąlyga – pažymėti savo viešą įrašą grotažyme #AČIŪ1005, o visa kita – jūsų laisvė“, – socialinės akcijos sąlygas primena R. Adomaitis.

Beta.lt idėjos, ką galima parašyti savo geriausiam mokytojui:

  • Padėkoti už tai, kad jis yra tas mokytojas, kurio pamokas vis dar prisimeni, ir kurio patarimų paklausei;
  • Prisipažinti apie tai, kas per dvylika metų mokykloje liko nutylėta;
  • Atsiprašyti už tai, dėl ko šiandien vis dar gėda;
  • Papasakoti tai, apie ką nedrįsta prabilti visi kiti buvę klasės draugai.
  • Palinkėti to, ko iš tavęs mokytojas galbūt nesitiki.

Parašykite komentarą