Lego2
Pramogos

LEGO® festivalyje apsilankė jau dešimtadalis Lietuvos gyventojų

Pirmą kartą Kaune surengtą LEGO® festivalį, kurio akcentas – unikalių LEGO® 3D skulptūrų paroda, jau aplankė daugiau kaip 300 tūkst. svečių – praktiškai kas dešimtas Lietuvos gyventojas.

„LEGO® festivalyje sulaukiame mokinių ekskursijų ne tik iš Kauno, bet ir kitų miestų, pastebime ir nemažai svečių iš Latvijos, Baltarusijos bei Rusijos. Ypatingai daug lankytojų užplūsta savaitgaliais ir nedarbo dienomis, kai vyksta daugybė konkursų ir žaidimų, kuriuose svečių laukia vertingos dovanos ir prizai“, – sako prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ rinkodaros direktorė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Nuo balandžio 6 d. Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vykstančiame LEGO® festivalyje eksponuojama oficiali LEGO® kompanijos sukurta ir po visą pasaulį keliaujanti 3D skulptūrų paroda iš LEGO® kaladėlių.

Svečiai gali pamatyti net 20 LEGO® 3D figūrų, tarp jų ir 290 kg sveriančią LEGO® gaisrininko kopiją, kuriai pastatyti reikėjo 320 valandų, animacinio filmo „Žaislų istorija“ personažus bei „Žvaigždžių karų“ herojus.  LEGO® parodos lankytojai gali ne tik įsiamžinti su visais parodos eksponatais, bet ir pabuvoti LEGO® DUPLO® varlės pilve bei apsilankyti LEGO® istorijos ir įdomių faktų erdvėje. Eksponuojamoms skulptūroms surinkti prireikė beveik 2500 valandų ir daugiau nei tonos LEGO® kaladėlių.

„Megoje“ eksponuojamos parodos pasididžiavimas – 8 sertifikuoti unikalūs LEGO® įžymybių biustai iš belgų menininko ir kūrėjo Dirk Denoyelle asmeninės  kolekcijos, kurių visame pasaulyje yra vos 15.

„Nors labiausiai skulptūromis žavisi vaikai, vis tik emocijų neslepia ir aplankyti jų atvykę suaugusieji. Vienas garsiausių žaidimų pasaulyje turi ištisas bendruomenes gerbėjų nuo mažiausių iki garbaus amžiaus kolekcionierių – vieni renka LEGO® figūrėles, kiti stato ištisus miestus, o treti kuria filmus. Supratome, kad LEGO® fanų turime nemažai ir Lietuvoje. “, – sako I. Gošautaitė-Gedutė.

LEGO® festivalio lankytojų kasdien laukia ir įspūdingo dydžio LEGO® žaidimų erdvė, kurioje įvairaus amžiaus vaikai gali ne tik žaisti su LEGO® kaladėlėmis, bet ir sužinoti įdomių faktų apie žaislo istoriją. Savaitgaliais LEGO® žaidimų erdvę papildo LEGO® FRIENDS®, LEGO® DUPLO® ir LEGO® rungčių bei varžybų erdvės, o jose vyksta įvairiausi konkursai bei žaidimai, kurių metu galima laimėti LEGO® prizus.

Pasak psichologų, prieš 70 metų pradėtas gaminti LEGO® – ne tik vienas žinomiausių žaislų pasaulyje, bet ir labai naudingas, nes padeda vaikams lavinti smulkiąją motoriką, vaizduotę, loginį ir geometrinį mąstymą.

Šiuo metu jau pagaminta tiek LEGO® kaladėlių, kad išdalinus jas visiems pasaulio gyventojams, kiekvienas gautų apie 90 detalių.

LEGO® festivalis prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyks iki balandžio 28 d. Daugiau informacijos apie LEGO® festivalį rasite www.mega.lt.

Įdomūs LEGO® faktai:

  • LEGO® pavadinimas sudarytas iš dviejų daniškų žodžių „leg“ ir „godt“, kurių vertimas į lietuvių kalbą skambėtų kaip „žaisk smagiai“.
  • LEGO Group istorija prasidėjo 1932 m. Danijos mieste Bilunde, kai dailidė Ole Kirk Christiansen iš atliekamų medžio atraižų nusprendė gaminti žaislus vaikams. Pirmoji kaladėlė konstruktoriui pagaminta 1949-aisiais, o tokia LEGO® kaladėlė, kokia žaidžiame dabar, patentuota 1958-aisiais.
  • šiuo metu pagaminta daugiau nei 4 mlrd. LEGO® figūrėlių – jei jos būtų gyvos, sudarytų didžiausią skaičiumi tautą Žemėje.
  • LEGO® yra didžiausias padangų gamintojas pasaulyje – LEGO® konstruktoriams per metus pagamina 400 mln. padangų, daugiau nei bet kuri kita įmonė, gaminanti tikriems automobiliams ar kitoms transporto priemonėms.
  • Didžiausias statinys iš LEGO® kaladėlių – Londono Tauerio tilto kopija, kurią 2016 m. pastatė kompanija „Land Rover“ pristatydama naują automobilio modelį. 13 m. aukščio statiniui sunaudota 5 805 846 LEGO® kaladėlės.
  • Didžiojoje Britanijoje pastatytas tikras namas iš 3,3 mln. LEGO® kaladėlių, kuriame yra net veikiantis tualetas ir vonia. Jį aplankiusiųjų teigimu, vienintelis namo trūkumas – labai kietos lovos.
  • Norint pasiekti Mėnulį (atstumas nuo Žemės 384,4 tūkst. km), reiktų pastatyti bokštą iš 40 mlrd. LEGO® kaladėlių. Šiuo metu jų pagaminta keliolika kartų daugiau. Tiesa, šį bokštą reiktų papildomai sutvirtinti. Apskaičiuota, kad viena LEGO® kaladėlė nesideformavusi atlaikytų „tik“ 375 tūkst. LEGO® kaladėlių bokštą.

Parašykite komentarą