68574391 503406670416005 7239956758037266432 n
Kultūra

Legendiniame turguje – jaunųjų menininkų tapybos paroda

AB „Nuova“ priklausančioje ir prekybos miestelyje „Urmas“ esančioje Žaliojoje galerijoje duris atvėrė laikina meno galerija „Green Gallery“. Netradicinėje erdvėje ir toli nuo centro įsikūrusioje kultūros erdvėje pirmoji paroda „Pulsas“ veiks iki rugsėjo 14 d.

„Šiuo metu Žalioji galerija transformuojasi ir ruošiasi pokyčiams. Šalia jau veikiančių prekybininkų atnaujiname erdvę Kaune dar neplėtotai verslo idėjai. Tuo pačiu siekiame verslą priartinti prie meno ir norime parodyti lankytojams, kad šiandieninis turgus nebėra daugelio sąmonėje įsišaknijęs stereotipinis turgus – pigesnių prekių pardavimo ir sandėliavimo vieta. Turgūs nuo seno buvo atradimais stebinančios, gyvybingos skirtingų kultūrų susitikimo erdvės“, – pasakoja patalpų savininkės ir organizatorės, įmonių grupės „Nuova“ rinkodaros projektų vadovė Indrė Grikšaitė.

Čia pirmojoje parodoje „Pulsas“ savo darbus pristatė jaunieji tapytojai iš Vilniaus ir Kauno: Mantas Daujotas, Aira Urbonavičiūtė, Adelė Pukelytė, Lukas Marciulevičius, Rokas Jakubauskas ir Kristijonas Žungaila. Paskutinę akimirką prie parodos prisijungė taip pat VDA absolventas Laurynas Gudas. Visi parodos dalyviai – Vilniaus dailės akademijos studentai ar absolventai, tobulinę savo įgūdžius tapybos bakalauro ar magistro studijų programose.

„Parodos dalyviai – labai skirtingi, tačiau jau dabar girdžiu, kad tai jiems viena geriausių parodų, kuriose yra tekę dalyvauti. Ši kompanija atspindi naująją kūrėjų kartą, kuri dažnai lieka meno bendruomenės paraštėse, kol juodu prakaitu neįrodo savo tikrosios vertės“, – prideda kuratorė, taip pat Vilniaus dailės akademijos tapybos bakalauro studijų programos trečiakursė, Aušrinė Petrauskaitė.

„Pulsas“ skiriamas jaunosios kartos tapytojams, kuriuos subrandino arba suspaudė Vilniaus dailės akademija. Pasak kuratorės „Pulsas“ nori užčiuopti gyvybę iš pažiūros netinkamoje aplinkoje ir parodyti šiuolaikinės, jaunosios tapybos ritmą: menas, kaip ir bet kas, nuolatos kinta ir pulsuoja, todėl neretai akivaizdu, kad net tradicinės galerijos atsilieka nuo tų kūrėjų, kurie kuria dabar.

Parodos atidaryme taip pat grojo didžėjai Juozas Ganatauskas, geriu žinomas sceniniu slapyvardžiu Eteris, ir  „Nuova“ įmonių grupės atstovas Algirdas Šapoka.

„Nuova“ įmonių grupė nuolatos inicijuoja ir organizuoja įvairius socialinius projektus, aktyviai remia kultūrinius reiškinius, socialiai remtinus vaikus ir menininkus. Būdama aktyvi Kauno senamiesčio draugijos narė, jau daug metų mecenuoja Kauno senamiesčio renginius, inicijuoja ir rūpinasi Švč. Sakramento bažnyčios pritaikymu visuomenės reikmėms.

 

 

 

 

Parašykite komentarą