Petras Jucevičius
Žmonės

Legendinės grupės „16Hz“ narys P. Jucevičius: „Jei pasirūpinti pamirštu pats, visuomet apie tai primena žmona“

Visiems puikiai pažįstamos legendinės muzikos grupės „16Hz“ vokalistas Petras Jucevičius pasakoja, jog aktyvus muzikinis gyvenimas, koncertai ir gastrolės nemenkai nualina organizmą, o patiriamas nuovargis kenkia sveikatai. Visgi karantininis laikotarpis ne tik vyrui padovanojo laiko užsiimti mėgstamais pomėgiais, bet ir skirti daugiau dėmesio įsiklausymui į kūno siunčiamus signalus.

Apsilankymas urologo kabinete neretam vyrui sukelia diskomfortą ir baimę, ypač jeigu į gydytojus tenka kreiptis dėl prostatos negalavimų. Tai imtimi vyro erdvė, apie kurios ligas nesinori kalbėti garsiai, tačiau muzikos grupės „16Hz“ vokalistas Petras Jucevičius teigia, kad nereiktų bijoto gydytojų. Šį sekmadienį TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ jis ragins ir kitus vyrus nepamiršti rūpintis savąja sveikata bei puoselėti vyriškumą.

„Nebe tie laikai, jog reikėtų bijoti vizito pas urologą. Modernios technologijos ir echoskopai leidžia procedūras atlikti be papildomo diskomforto. Nereikia bijoti, tad ir pats stengiuosi rūpintis savo sveikata ir kiek įmanoma jos neužleisti“, – laidoje kalbės muzikantas.

Vyras pasakoja, jog apie sveikatą ėmė galvoti tik tada, kai ji pati ėmė apie tai signalizuoti. Tuomet į vyro gyvenimą atėjo ir pokyčiai: jis daugiau dėmesio ėmė skirti mitybai, atsisakė kaloringų patiekalų, ėmė rinktis sveikesnius produktus. Muzikantas taip pat dėkingas ir šalia jo esančiai žmonai, kuri visuomet primena ir paragina skirti daugiau dėmesio vyriškai savijautai.

„Jeigu pats neprisiverčiu, visuomet tam pastumi žmona. Vyrams neretai atrodo, jog galima pakentėti, jog gal viskas praeis, o moterys, savo užsispyrimu, priverčia nueiti pas gydytojus. Visada daug smagiau yra išgirsti, kad su prostata viskas tvarkoj“, – atviraus P. Jucevičius.

Prostata yra vienas svarbiausių vyro organų, atsakingas už lytinę potenciją, vaisingumą, raumenų tonusą ar net gerą atmintį. Prostatos sekretas, kuriame plaukioja spermatozoidai yra viena iš spermos sudedamųjų dalių, todėl prostatos sveikata tiesiogiai susijusi su vyriškumu bei vyro pasitikėjimu savimi. Anot gydytojų šis organas gali sutrikti kiekvienam vyrui, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Pagrindinės prostatos ligos yra trys: prostatos uždegimas, gerybinis prostatos padidėjimas ir prostatos vėžys. Visos šios trys ligos turi tarpusavio ryšį. Sergant lėtiniu prostatitu jaunystėje, padidėja rizika vyresniame amžiuje susirgti gerybiniu prostatos padidėjimu ar prostatos vėžiu.

„Prostata yra aktyvi visą vyro gyvenimą, nepriklausomai nuo jo lytinio aktyvumo. Su amžiumi, veikiamas hormonų, šis organas didėja, išvešėja audinys, tad padidėja tikimybė, kad vyresniame amžiuje vyras susidurs su šlapinimosi problemomis. Lietuviai vyrai yra kantrūs ir neretai pas urologą kreipiasi tik prikalbinti moterų. Žymiai maloniau yra sulaukti pacientų profilaktinio vizito metu, nes užleistos ligos gydymas tampa kur kas sudėtingesnis“, – tvirtins Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas urologas Ignas Lukošius.

Šiai dienai urologai turi daugybę efektyvių vaistų, galinčių ženkliai pagerinti vyro savijautą ar pasveikti net ir rimtai susirgus. Vis tik, sveikatos puoselėjimui naudingi ir maisto papildai, skirti būtent vyrų sveikatai, vyriškumui bei potencijai palaikyti. Vieni tokių yra „RED3“, praturtinti afrikinės slyvos ekstraktu, iš Peru Andų kilusia pipirne, juoduoju eleuterokoku, goji uogomis bei sėjamojo lino sėklomis.

„Egzistuoja galimybės, kuomet galima prostatos augimą reguliuoti maisto papildų pagalba. Augalų, veikiančių prostatos išvešėjimą, yra daug. Plačiausiai aprašytas afrikinės slyvos ekstrakto poveikis, o efektyviausi tie preparatai, į kurių sudėtį įeina įvairių augalų komponentai, kurie veikia daugiapusiškai“, – patarimais laidoje dalinsis gyd. urologas I. Lukošius.

Šlapimo nelaikymas – problema, kurios nereikia gėdytis

Visame pasaulyje dėl šlapimo nelaikymo kenčia daugybė žmonių. Statistika nepalankiausia senjorams ir moterims, kurioms ši problema gali atsirasti dėl nėštumo ar ginekologinių operacijų. Visgi, žmonės, susiduriantys su šlapimo nelaikymu, vengia apie tai kalbėti garsiai, jausdamiesi dėl to nepatogiai ar manydami, kad nieko negalima pakeisti.

„Ši problema yra ženkliai aktualesnė nei kartais galvojame. Vyresnio amžiaus žmonės neretai atsiduria slaugos namuose vien dėl to, kad šlapimo nelaikymas sukelia nepatogumų namiškiams. Tačiau šlapimo nelaikymas vargina ir jaunus žmones: kas penkta trisdešimtmetė turi šią problemą. O kuomet moteris pasiekia 50-ies metų ribą, su tuo susiduria ir kas antra, kas trečia. Vis tik, kalbant apie šią ligą, jaučiamas tam tikros baimės, nepatogumo ir gėdos jausmas, dėl ko laiku nesikreipiama pas gydytoją“, – teigs klinikos „Biofirst“ gydytoja akušerė-ginekologė Asta Valytė.

Šlapimo nelaikymas nėra vien tik medicininė problema, tai gali paveikti ir žmogaus emocinį, psichologinį ir socialinį gyvenimą. Susidūrę su šia liga, asmenys izoliuoja save namuose ir, atsisakydami mėgstamų veiklų, praranda dalį gyvenimo džiaugsmo. Šlapimo nelaikymo sukeliamą diskomfortą įveikti padeda specialiai suaugusiems žmonėms sukurti įklotai, tokie kaip „Abri-san Premium“. Jie yra beveik nepastebimi, nedirgina odos ir turi tampriai priglundančius kraštelius.

„Įklotai turi unikalią apsaugą nuo pratekėjimo, o šešiasluoksnė skysčio sistema ypač gerai sugeria skystį ir nemalonius kvapus. Anatominiai įklotai savo savybėmis nesiskiria nuo klasikinių sauskelnių, juos net yra kur kas lengviau pasirinkti. Tokios higienos priemonės yra net kompensuojamų vaistų sąraše“, – laidoje pasakos vaistininkė Kristina Staivė.

Šiuolaikinis išsigelbėjimas po traumų – enzimų terapija

Nors lengvas judėjimas – vienas iš didžiausių gyvenimo džiaugsmų, tačiau traumos neaplenkia ne tik aktyviame sporte, bet ir kasdieninėje veikloje. Šaltuoju metų sezonui jų skaičius didėja dar daugiau, todėl svarbu žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą sau ir artimiesiems. Vienas iš moderniausių būdų – enzimų terapija, kuri ne tik mažina tinimą ir skausmą, bet ir pagreitina gijimo procesą.

Enzimai, arba kitaip fermentai, būtini medžiagų apykaitai ir organizmo apsaugai. Enzimus natūraliai gamina beveik visi organai, ypač daug jų išskiria kasa. Jų gausu ir šviežiuose vaisiuose bei daržovėse, tačiau valgio metu galima vartoti ir maisto papildus. Patyrus traumą ar po chirurginių operacijų, sisteminiai enzimai padeda greičiau užgyti žaizdoms ir mažina skausmą, jie skaldo audinių įrimo produktus ir dalyvauja juos šalinant.

„Traumos gydymą turėtų paskirti gydytojas po apžiūros, tačiau ką žmogus galėtų vartoti bet kokiu atveju – tai sisteminės fermentų terapijos preparatai, nes tai yra poveikis į kūno savigeneracinius procesus, kraujotaką, mikrocirkuliaciją, kas turi įtakos greitesniam pažeidimo sugijimui“, – laidoje pasakos vyriausias Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – sėkmingai pasibaigusio insulto istorija

Sekmadienį jautriausioje laidos „Sveikatos medis“ rubrikoje bus pasakojama insulto istorija, kurios laiminga pabaiga priklausė tik nuo greitos medikų reakcijos ir profesionalaus specialistų darbo. Koordinuoti operatyvūs veiksmai, standartizuotas gydymas pagal šiuolaikinį įrodymais grįsta medicinos mokslą – tai svarbiausi reikalavimai insulto diagnostikos ir gydymo centrams.

„Kartais pati procedūra trunka labai trumpai, tačiau tą rezultatą mes turėjome pasiekti dešimtmečio darbu. Nuosekliai tų procedūrų daugėja, bet ne dėl to, kad didėtų sergamumas, o dėl to, kad vis daugiau pacientų mus siekia laiku, mes sugebame laiku juos pasiekti, sugebame juos laiku atpažinti ir didesnį skaičių pacientų pagydyti bei jų likimą pakreipti visai kita kryptimi“, – laidoje kalbės Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus gydytojas intervencinis radiologas Audrius Širvinskas.

Devintąjį sezoną medicinos laida „Sveikatos medis“ pradėjo atsinaujinusi – prie ilgametės laidos vedėjos, gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungė veikli ir aktyvi mama, iniciatyvos „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė. Ilgametė medicinos laida ir toliau džiugina žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina naudingus patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Parašykite komentarą