SHP04349 web min
Miestas

Legendinė Kauno spaustuvė virto multifunkciniu verslo parku

Atbundantį ir vis gražėjantį Kauno Naujamiesčio rajoną traukos tašku paverčia ne tik tokie visuomeninės paskirties objektai kaip, kad šalyje lygių neturinti Kauno autobusų stotis. Naujam gyvenimui prikėlę tarpukario įvykius menantį legendinės spaustuvės „Aušra“ pastatą, nekilnojamojo turto vystytojai sako, jog pagrindinis jų tikslas kuriant verslo parką „Aušra“ buvo pasiūlyti kauniečiams modernų ir patogų pastatų kompleksą, išsaugant šios vietos istoriją bei autentiką.

„Kaip rodo pasaulinė patirtis, šalia centrinių miesto stočių verslo rajonai paprastai nesikuria, tačiau čia yra neišsemiamos galimybės multifunkcinės paskirties objektams – būtent tokiu ir yra tapęs „Aušra“ verslo parkas“ – aiškina kompleksą pačioje Kauno širdyje vystančio UAB „Polonezas“ nekilnojamojo turto skyriaus vadovas Marius Anglickas.

Trūkumą pavertė stiprybe

Vystytojas nepabijo iššūkio ir projekto lokaciją pavertė privalumu – verslo parko duris atvėrė įvairiems verslams ir pavertė jį šiuolaikišku tiek verslo paslaugų, tiek laisvalaikio užsiėmimų epicentru Kaune. „Šalia yra stotys ir su tuo susijusi infrastruktūra (viešbučiai, transporto paslaugos, maitinimo įstaigos). Tuo pačiu – vos per kelias minutes pėsčiomis pasiekiamas miesto centras. Esame tarsi kryžkelėje, nuolatiniame judesyje ir žmonių srautuose“ – sako M. Anglickas. Jis išduoda, jog galimybė savo verslus įkurti Vytauto prospekto ir Šiaulių gatvių sandūroje išsidėsčiusiame verslo parke verslininkams pasirodė itin patraukli.

Šiuo metu šešiuose parko pastatuose, kurių bendras plotas yra 13 tūkstančių kv. m. jaukiai įsikūrė ir savo sėkmę kuria modernūs biurai, visą parą veikiantis sporto klubas, meno galerija ir SPA centras.

Kurorto vertos SPA erdvės miesto širdyje

Kiekvienam kauniečiui ši, netoli autobusų stoties įsikūrusi, vieta turėtų tapti nauju maloniu atradimu dar ir dėl kitos priežasties. Birštono bei Druskininkų poilsio centruose mėgstantiems lankytis miestiečiams vandens malonumai tapo lengviau pasiekiami, nes verslo parke įsikūrusi baseino ir pirčių erdvė „Aušra“ SPA siūlo po darbų pailsėti neišvykus iš miesto. Subtili ir raminanti aplinka, nuovargį šalin nuvejantys masažo ir plaukimo baseinai, jėgas atgauti padedančios pirtys bei mankštos kvies kauniečius vandens pramogas patirti kasdien.

Erdvės sumanytojai tikisi, jog SPA centras taps aktyvaus ir kokybiško kauniečių poilsio vieta pačiame miesto šurmulio sūkuryje ir bus užpildytas kasdieniniams sveikatingumo poreikiams pritaikytų vandens zonų stygius Kaune.

Vieta kur modernumas sutinka istoriją

Verslo parko „Aušra“ sėkmės formulėje yra ir dar keli svarbūs dėmenys – tai pagarba istorijai bei dėmesys ilgalaikiškumui. Tarpukarį menanti buvusios spaustuvės dvasia atkuriama autentiškais konstruktyvinio betono liejiniais, turėklais ir daugeliu kitų detalių, kurios verslo parko interjere kuria aliuziją į Kauno „aukso amžių“, o taip pat – į miesto atgimimą.

Anot verslo parko nekilnojamojo turto skyriaus vadovo, deramas dėmesys kuriant pastato architektūrą buvo skirtas ir inovacijoms, pavyzdžiui, pastatui šildyti ir vėsinti suprojektuota geoterminė šildymo bei vėsinimo sistema. Verslo parkas buvo kuriamas laikantis principo, jog inovacijos taikomos šių laikų pastatuose nėra vien tik estetika, taip sukuriama vertė, kurią pritaikius galima įgyti konkurencinį pranašumą. „Mėgstu sakyti –  nedarykime projektų šiandienai. Žvelkime toliau, bent penkerius metus į priekį. – atskleidžia M. Anglickas – Būtent tokio principo laikėmės ir dirbdami prie šio objekto, kuris iš dabarčiai nebeaktualios paskirties buvo prikeltas ir pritaikytas visiškai kitai, aktualiai paskirčiai. Štai ką galima vadinti sėkmingos konversijos pavyzdžiu.“

Verslo pakas „Aušra“ – pilnai renovuotos erdvės, įsikūrusios pačiame Kauno miesto centre  –  Vytauto prospekte, pritaikytos šiuolaikinio biuro poreikiams – produktyviam darbui, laisvalaikiui ir edukacijai.

„Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Parašykite komentarą