IMG 7432
Įdomybės

Laimingos vaikystės paslaptis – žaidimai!

Anglų kalba ir daugybos lentelė dar darželyje, kasdienės muzikos pamokos, fizikos ir chemijos būreliai nuo pirmos klasės – vaikų psichologai ragina tėvus nepersistengti lavinant vaikus ir atminti, kad pagrindinis vaiko užsiėmimas ir priemonė tobulėti yra žaidimai.

 Vaikų psichologės-psichoterapeutės Simonos Kirstukaitės-Akulashvili teigimu, žaidimai turėtų būti pagrindinis vaikų užsiėmimas, nes žaisdami jie lavina įvairius savo gebėjimus, bendravimo įgūdžius, patiria pirmuosius laimėjimus ir pralaimėjimus bei mokosi su jais susitaikyti.

„Žaidimai itin svarbūs ikimokyklinio amžiaus vaikų motorikos, pažintinių, socialinių, emocinių įgūdžių formavimuisi, tačiau neapsirikite, jų svarba išlieka ir vyresniame amžiuje. Žaisdamas vaikas ne tik patiria malonumą, bet ir pažįsta pasaulį, save, mokosi bendrauti, išgyvena bei mokosi valdyti įvairias emocijas. Vaikų apkrovimas, suaugusiųjų nuomone, naudingomis žiniomis gali baigtis tuo, jog užaugęs vaikas turės didelį žinių bagažą, tačiau nežinos kaip jas pritaikyti realiame gyvenime, jam gali būti sunkiau pritapti visuomenėje, atsirasti įvairių psichologinių problemų“, – tvirtina S. Kirstukaitė-Akulashvili.

„Pati esu mama ir pastebiu, kad geriausiai vaikai įsisavina žinias būtent žaisdami. Net pirmą kartą sutiktų vaikų būryje žaidžiant greitai dingsta drovumas, užsimezga draugystė, o viskas, ko reikia žaidimui, įsisavinama akimirksniu. Vaikai labai imlūs ir viską gerai įsimena, kai nori, o ne tada, kai to iš jų reikalaujama. Būtent todėl, visi vaikams skirti renginiai ir pramogos prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ skirti edukuoti žaidžiant“, – sako Ieva Goštautaitė-Gedutė, PLC „Mega“ valdančios UAB „Baltic RED“ rinkodaros direktorė.

Visai neseniai atsisveikinusi su keliaujančia pasauline LEGO paroda, pritraukusia itin gausų būrį vaikų ir jų tėvelių, „Mega“ tęsia edukacinių pramogų vaikams tradiciją ir kviečia išbandyti naujus lavinančius žaidimus kartu su pasaulinio prekės ženklo „Playmobil“ komanda.

Jau rytoj, vaikų gynimo dienos proga, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega” vyks „Playmobil“ žaidimų erdvės atidarymo šventė. Čia visą mėnesį bus galima nemokamai išbandyti ne tik populiarius „Playmobil“ konstruktorius ir žaidimus, bet ir dalyvauti įvairiose rungtyse bei užsiėmimuose, laimėti  vertingas dovanas.

Nemokama „PLAYMOBIL žaidimų erdvė!” – tai bendras prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ ir vaikų išskirtinių žaislų astovo pasaulyje „Playmobil“ projektas, 100 kvadratinių metrų išskirtinių patyrimų erdvė vaikams su populiariausiais „Playmobil“ konstruktoriais ir žaidimais.

Edukacinės žaidimų erdvės atidarymo šventės ir Tarptautinės vaikų gynimo dienos  proga, birželio 1-ąją, 12-16 val., centrinėje „Megos“ aikštėje bus organizuojamos safari ir žaislinių automobilių lenktynės bei kiti žaidimai, kurių dalyviai galės ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir laimėti įvairius vertingus „Playmobil“ prizus.

Birželio 2-ąją vaikai ir tėveliai kviečiami kartu švęsti Tėvo dieną ir sukti laimės ratą bei laimėti „Playmobil“ prizus. Mažųjų lankytojų pramogos, dovanos bei staigmenos taip pat lauks kiekvieną birželio savaitgalį: birželio 8, 9,15, 16, 22,23 dienomis.

„Playmobil“ žaidimų erdvė „Mega“ centrinėje aikštėje prie akvariumo veiks nuo gegužės 31 iki birželio 28 dienos.

Įspūdinga, jau beveik 50 metų gaminamų lavinamųjų žaislų „Playmobil“ žaidimų erdvė – ne vienintelė šios vasaros staigmena mažiesiems PLC „Mega“ lankytojams. Prekybos ir laisvalaikio centre įsikūręs ir net 12 edukacinių žaidimų erdvių jungiantis, 1,5 tūkst. kv.m. plotą užimantis vaikų edukacinis pramogų centras „CurioCity“ vasarą pradeda su dar didesne naujienų pasiūla – čia atidaryta nauja edukacinė erdvė policijos tematika. Joje vaikai gali išmokti imti pirštų antspaudus, pasėdėti tikrame policijos automobilyje, pasimatuoti tarnybinę aprangą, susipažinti su policijos naudojama įranga bei pasitikrinti, ar gerai moka kelių eismo taisykles.

Parašykite komentarą