knygos e1587588578228
Kultūra

LAIMĖS DIENA. „Skaitymai padebesiais“ bibliotekoje

Kauno apskrities viešoji biblioteka kovo 20 d., šeštadienį, kartu su „Kaunas 2022“ Laimės dienos organizatoriais kviečia pakilti nuo sofos ir nusiteikti geroms emocijoms be nervų ir su lengvesne širdimi. Šių metų Laimės dienos šūkis bibliotekoje – „Skaitymai padebesiais“!

Padebesiais su knyga

Turbūt ne vienam šiuo neįprastu pandeminiu laikotarpiu knygos, romanai, geros istorijos pasitarnavo kaip terapija ir galimybė pasislėpti kitoje realybėje nuo rėkiančių socialinių tinklų, žiniasklaidos, blogų naujienų, nerimo ir nežinomybės. Kitaip sakant, pabūti nesvarumo būsenoje, kai galima skraidžioti padebesiais, apimtam gero jausmo, kilusio perskaičius talentingo rašytojo kūrinį.

Perfrazuodami „Skraidymą padebesiais“ į „Skaitymą padebesiais“, siūlome į tai, kas mus supa, pažvelgti su nesvarumu ir šiek tiek nerimtai, atsispiriant į literatūrines fantazijas, fikcijas, rašytojus, personažus.

Kiekvienas užsukęs į biblioteką knygos šią dieną gaus literatūros klasiko prognozę ateičiai, lauke galės prasukti pro menininkės Alos Valkovos instaliaciją „Barono Miunhauzeno kopėčios“, Facebooke užmesti akį į tarpukario keturvėjiškus anekdotus, pozityviausių knygų rekomendacijas vaikams ir suaugusiems, specialiai sukurtą Spotify grojaraštį, o galiausiai – prisijungti prie psichologės seminaro apie tai, kaip draugauti su savimi.

Kovo 16–20 d.
Facebook paskyra
Tarpukario keturvėjiški anekodotai šių dienų realijomis ir pozityviausių knygų rekomendacijos.

Kovo 20 d. 11 val.
Facebook paskyra
Edukacija „Įamžink laimės akimirkas“
Trumpa videoedukacija apie skrebinimą, įkvėpsianti įamžinti laimingiausius gyvenimo momentus.

Kovo 20 d. 10–17 val.
Radastų g. 2, Registratūra
Literatūros klasikų prognozės šviesiai ateičiai kiekvienam, atėjusiam į biblioteką pasiskolinti knygos. Prognozės sudarytos pagal Albero Kamiu, Oskaro Vaildo, Marko Tveno, Levo Tolstojaus ir kitų kūrybinius žvaigždėlapius.

Kovo 20 d. 10–17 val.
Radastų g. 2
„Laimės pridėtukaiׅ“ – skirtukai su sėklų paketėliu pavasario žalumynams ant palangės. Dovanosime visiems, užsisakusiems knygas iš Meno skaityklos.

Kovo 20 d. visą dieną
Radastų g. 2, lauke prie įėjimo
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkės, menininkės Alos Volkovos instaliacija „Barono Miunhauzeno kopėčios“ pakilimams, net kai tenka tempti save už plaukų.

Nuo kovo 20 d.
kvb.lt/lt/vaikams
Facebook paskyrakvb.lt
Vaikų literatūros skyriaus virtuali leidinių paroda mažiausiems „Kad augčiau laimingas“. Knygos vaikams ir jų tėvams apie draugystę, meilę, šeimą.
„Taip. Laimė yra Panamos Meškiuko ir Tigriuko draugystė. Pilnas arba tuščias Laimės prekeivio stiklainis. Laimė yra trys šviežios kvepiančios bandelės, senos sūpynės, o gal Laimė yra lapė?“

Kovo 20 d. 20.30 val.
Facebook paskyra
Pokalbis su psichologe Evelina Stepšyte „Kaip būti draugu sau? Ką tai reiškia ir kaip to pasiekti?“
Evelina psichologijos studijas pradėjo Lietuvoje ir tęsė Londone. Savęs pažinimą tyrinėja per ryšį su savimi ir aplinka, per vidines ir fizines keliones – yra gyvenusi Prancūzijoje, Argentinoje ir kitose šalyse. Šio pokalbio metu sužinosite, kaip užrašyti ir analizuoti savo mintis, išmoksite naujų saviugdos metodų.

Visa Tarptautinės laimės dienos programa Kaune skelbiama laimesdiena.lt ir Facebook renginyje Laimės diena 2021.

Primename, kad karantino laikotarpiu leidiniai išduodami Radastų g. 2 II a. fojė, Muzikos leidinių skaitykloje (K. Donelaičio g. 8) ir Vaikų literatūros skyriuje (K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2).Leidinius prašome užsisakyti iš anksto (internetu, telefonu arba el. paštu) ir į biblioteką atvykti jau gavus užsakymo patvirtinimą. Registracija ir informacija (8 37) 32 42 59, mob. +37066223217, el. p. registracija@kvb.lt;

„Laimės dieną“ gali būti fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą