Laiko tiltai
Kultūra

Laiko tiltai

Rodos, nepraėjo nė metai, kai Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje žiūrėjome Audriaus Stonio filmą „Moteris ir ledynas“. Šiemet režisierius ir vėl pas mus: su naujausiu poetinės dokumentikos filmu „Laiko tiltai“. Susitinkame vasario 6 d. 18 val. I a. salėje (Radastų g. 2, Kaunas).

Audriaus Stonio ir Kristīnes Briedeʼs „Laiko tiltai“ („Bridges of Time“) – septynių novelių dokumentinė esė apie Baltijos poetinės dokumentikos meistrų: Henriko Šablevičiaus, Roberto Verbos, Herco Franko, Ivaro Seleckio, Uldžio Brauno, Aivaro Freimanio, Andreso Sӧӧto, Marko Soosaaro  kūrybą. A. Stonys prisipažįsta, kad: „Visi filmo herojai – tiesiogiai ar netiesiogiai buvo mano mokytojai. Kino kalbos mokiausi būtent iš jų filmų. Pokalbiai ir susitikimai su jais padėjo man suprasti, kas yra dokumentinis kinas ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą. Už tai liksiu amžinai jiems dėkingas. Būtent todėl šis filmas – jiems skirtas meilės laiškas“. Tačiau kartu jis ir kūrybinės laisvės troškimo sovietmečiu liudijimas, kurį filmo prodiuseris Arūnas Matelis apibūdina kaip subtilią, bet galingą kovą su sovietiniu režimu, mėginant išgyventi priespaudą ir išsaugoti savuosius kinematografijos principus.

„Laiko tiltai“ – bendras Baltijos šalių projektas, kurį prodiusavo A. Matelis („Studio Nominum“, Lietuva), Uldis Cekulis („VFS Films“, Latvija) ir Riho Vastrik („Vesilind“, Estija), parėmė Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir Estijos kino institutas.

2018 m. filmas buvo pristatytas A klasės „Karlovy Vary“ pagrindinėje konkursinėje programoje ir „Batumi International Art-House Film Festival“ konkursinėje programoje.

 

Režisieriai: Audrius Stonys, Kristīne Briede

Operatoriai: Audrius Kemežys, Valdis Celminš, Joosep Matjus, Janis Šenbergs, Laisvūnas Karvelis

Prodiuseriai: Uldis Cekulis, Algimantė Matelienė, Arūnas Matelis, Riho Vastrik

Scenarijus: Audrius Stonys, Kristīne Briede, Ramunė Rakauskaitė, Arūnas Matelis, Riho Vastrik

Montažas: Kostas Radlinskas, Andra Doršs

Muzika: Giedrius Puskunigis

Latvija, Lietuva, Estija, 2018 m., 78 min., subtitrai anglų k.

 

Parengė:

Inga Vijaikytė,

Kauno apskrities viešosios bibliotekos
Kultūrinės veiklos vadybininkė

Parašykite komentarą