AA 2021 06 04 024
Sportas Žmonės

Labdaros futbolo mačas baigėsi neįtikėtinu rezultatu: įvarčiai skirti kilniam tikslui

Vienas įvartis futbolo aikštelėje gali lemti ne tik išsvajotą pergalę, bet ir užtikrinti geresnį sunkumų lydimų žmonių gyvenimą. Tai tik patvirtina birželio 4-ąją Kaune įvykęs „Volfas Engelman“ darbuotojų komandos ir žvaigždžių futbolo klubo „Prelegentai“ labdaringas mačas. Rungtynės ne tik simboliškai pažymėjo Europos futbolo čempionatą, kurio šių metų transliacijų Lietuvoje rėmėju tapo alaus bravoras. Kiekvienas per draugišką mačą įmuštas įvartis buvo įvertintas ir 100 eurų, skirtų paremti Kėdainių VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“, besirūpinančiai protinę negalią turinčiųjų globa. Todėl rungtynėms pasibaigus „Prelegentų“ pergale rezultatu 10:7, „Volfas Engelman“ kilnią labdaros idėją parems 1 700 eurų. 

Įvarčių daugiau, nei tikėtasi

Lietuvos futbolo federacijos Kauno treniruočių centre įvykusiame draugiškame mače „Volfas Engelman“ darbuotojų komanda rimtą iššūkį metė patyrusiai ir žinomai „Prelegentų“ rinktinei. Pastarosios sudėtyje jau daug metų žaidžia žinomi Lietuvos veidai: Marijonas Mikutavičius, Vytaras Radzevičius, Linas Zareckas, Mindaugas Ponomariovas-Ozis, Nerijus Radžius, Mindaugas Bastys, Liutauras Einoris, Andrius Snarkevičius ir kt.

Abiejose komandose žaidė po 9 žaidėjus, rungtynės truko du kėlinius po 35 minutes. Nors mačas nestokojo azarto, visgi rungtynių tikslas buvo ne vienos ar kitos pusės pergalė, o kuo rezultatyvesnė baigtis. Todėl komandoms kartu surinkus net 17 įvarčių, jie įvertini 1 700 eurų, kuriuos „Volfas Engelman“ skyrė labdaros iniciatyvai pagerinti paramos stokojančiųjų kasdienybę. Toks šio mačo tikslas, „Prelegentų“ rinktinės nario L. Zarecko teigimu, įkvepia aikštėje atiduoti visas jėgas, o taip atidaryti futbolo sezoną – labai prasminga.

„Gyvename šiuo sportu ir tiesiog mėgaujamės kiekvienomis rungtynėmis. Džiaugiamės, kad sezoną atidarėme Kaune, tai buvo pirmosios mūsų rungtynės šiemet. Toks labdaringas mačas yra ir pramoga, ir prasminga iniciatyva, o rungtynių rezultatyvumas – svarbiausia pergalė. Pastarųjų, tikiuosi, negailės ir Europos futbolo čempionatas. Puiki vieta stebėti ir mėgautis jomis – gerbėjų zona prie Baltojo tilto Vilniuje“, – susivienyti futbolo aistrai kviečia buvęs grupės ŽAS narys, dainininkas, renginių organizatorius L. Zareckas.

„Volfas Engelman“ rinkodaros vadovas Mantas Matukaitis džiaugiasi, kad renginys pavyko sklandžiai. Anot jo, oras buvo puikus, mačą lydėjo pakilios ir pačios geriausios emocijos, o rungtynių rezultatas išties nustebino.

„Susitikimo baigtis buvo daug sėkmingesnė, nei galėjome planuoti. Savo lūkesčius išties viršijome ir didžiuojamės, kad rungtynės baigėsi net 17 įvarčių bendru rezultatu. Visi surinkti pinigai pasieks Kėdainių globos namų gyventojus, kuriems šios paramos itin trūko. Tikėtina, kad šis renginys taps tradicija, ir su „Prelegentų“ komanda susitiksime dar kartą po metų. Tiesa, būsime ir labiau pasiruošę, nes mūsų darbuotojai planuoja ir toliau kiekvieną savaitę žaisti futbolą. Na, o artėjantį Europos futbolo čempionatą stebėti šiais metais kviečiame „Volfas Engelman“ studijoje Kaune“, – sako M. Matukaitis.

Nori įkvėpti ir kitus

1 700 eurų suma, kuri surinkta per šį labdaros mačą, skirta Kėdainių VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“. Organizacija rūpinasi protinę negalią turinčiųjų globa, tačiau jos veikla – labai plati. Globos namai yra pirmieji, pradėję socialinių dirbtuvių praktiką, todėl šios įstaigos gyventojai užsiima įvairiausia veikla. Tai rankdarbiai, mezgimas, kiti užsiėmimai, leidžiantys globotiniams realizuoti save, asmeninius gebėjimus, aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą.

Surinktas lėšas planuota skirti kondicionieriui globos namų virtuvėje įrengti. Jis, pasak įstaigos direktorės Astos Rekštienės, šiuo metu yra reikalingiausias. Tačiau M. Matukaitis tikina, jog pinigų surinkta daugiau, nei tikėtasi, todėl organizacijai bus perkamas ne tik minėtas įrenginys.

„Viliuosi, kad mūsų iniciatyva panašiems projektams įkvėps ir kitas įmones. Visuomenės gerovė turėtų būti viso verslo prioritetu. Mes pasitelkėme futbolą ir ne tik puikiai praleidome laiką, bet ir atkreipėme dėmesį į socialinės atsakomybės svarbą. Todėl labai tikiuosi, kad toks pavyzdys paskatins ir kitus pagalvoti, kaip svarbu rūpintis kuo geresnėmis gyvenimo sąlygomis tų, kurių kasdienybę lydi daugybė iššūkių“, – akcentuoja M. Matukaitis.

 

Parašykite komentarą