Kultūra

Kvietimas aplankyti “Gyvenimą Suomijoje”

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune, nuo spalio 26 d. kviečiame aplankyti „Gyvenimą Suomijoje“.

Paroda iliustruoja Suomiją, pristatydama penkiasdešimt 1917-aisiais nepriklausomybę gavusios respublikos objektų iš įvairių dešimtmečių. Daiktai buitiškais, industriniais, inovatyviais ir humoristiškais pavyzdžiais pasakoja apie suomiškumą ir įvairius Suomijos tarpsnius. Daiktų istorijose matyti darbas, atsitiesimas po sunkumų, vertimasis, supratimas, džiaugsmas. Motyvais ryškėja klimatas, šviesa, vaikystė, skonis, mažyčio grožio paieškos.

Daiktai iš Suomijos reiškia ne vien Suomijoje kurtus ir gamintus produktus – jie pasakoja ir apie gyvenimą Suomijoje. Tai, kas suomiui reikalinga ir savaime suprantama, kitur gali atrodyti savotiškai ir stebinančiai. Antra vertus, tam tikri istoriniai tarpsniai, pavyzdžiui, karas, žmonėms atnešė panašių iššūkių. Suomijoje prie šiaurės klimato prisitaikyta ir buitiniu kūrybiškumu, ir moderniomis inovacijomis.

Kokie būtų Tavo analogiški daiktai?

Kokius daiktus iš savo gyvenimo ir kultūros Tu išrinktum tam tikriems periodams?

Ką Tu išrinktum savo amžiaus ar kartos daiktu ir tėvų, senelių ar vaikų kartos daiktais?

Parodą galima išplėsti bei su suomišku daiktų pasauliu susipažinti ir internetu: https://www.lifein.fi/

Parodos kuratoriai: rašytoja Anna Kortelainen ir dizaineris Pekka Toivanen

Darbo grupė: Anu Laitila, Karoliina Korpilahti, Malin Bergström, Theo Levlin

Parodos kompozicija: Valge Kuup

Vizualizacija: Muotohiomo

Logistika: Plado Art Service

Vertimas: Akvilė Giniotaitė

Internetinis puslapis: Haamer Ventures

Partneriai: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Suomijos Respublikos ambasada Vilniuje, The Finnish Institute in Japan, The Finnish Ministry of Education and Culture, Finnish Society of Crafts and Design’s 100 Year Foundation.

Parašykite komentarą