kaunoaleja.lt 102601
Kultūra

Kviečiame pažvelgti naujai ir įsikvėpti naujų minčių bei potyrių

„Į vertingiausius meno kūrinius, matyt, dera kartkarčiais iš naujo pasigilinti, nes jų gelmės neišmatuojamos.” sakė vokiečių rašytojas Johann Wolfgang von Goethe. Tad tapybos studijos „Noriu tapyti” įkūrėja Žaneta Šalavėjienė kviečia į garsiausius tapybos darbus pažvelgti naujai ir įsikvėpti naujų minčių bei potyrių. Jau antrą kartą tapytoja Žaneta, šio meno mokanti kitus, subūrė grožiui neabejingas moteris bendram tikslui – tapybos darbų parodai, kuri iki Šv. Kalėdų bus eksponuojama Kauno Žalgirio arenoje. Šios parodos išskirtinumas – tapybos darbų autoriai. Tai ne profesionalūs menininkai, o mėgėjai, rankose teptukus laikantys tik keletą mėnesių. Idėjos autorės Žanetos ambicijos buvo didelės – parodoje eksponuoti garsiausius pasaulio tapybos darbus. Taip, iššūkis visiems: tiek darbų autoriams, savo matymą interpretuojant teptuku, tiek parodos lankytojams, priimant garsiausių menininkų darbus, sukurtus kitokiais potėpiais. Parodoje eksponuojami tokios darbų interpretacijos, kaip Gustavo Klimto „Vandens gyvatės” (interpretacijos autorė Žaneta Šalavėjienė), Ivano Alvazovskio „N. N. Rajevskio desantas Subašyje, 1839 m.” (interpretacijos autorė Kristina Abromaitė), Johannes Vermeer „Pienininkė” (interpretacijos autorė Karolina Černevičienė), Vincento Van Gogo „Saulėgrąža” (interpretacijos autorė Olga Antipova), Johannes Vermeer „Mergina su perlo auskaru” (interpretacijos autorė Laura Grieštaragytė). Savo kūrybą taip pat parodoje pristato ir jaunoji dailininkė Brigita Čapkauskaitė.

Žaneta Šalavėjienė – tai įkvepianti menininkė, mokytoja ir moteris, kuri savo veikla įrodė, kad kiekvienas žmogus gali tapyti. Jos studija „Noriu tapyti” pritraukia ir vienija visus, kuriems akrilo spalvos ir drobės – tai lyg stiklinė gaivaus vandens, atgaivinanti po dienos darbų ir kasdienės rutinos. Žaneta savo mokinius skatina saviraiškos ir kūrybinės drąsos, patogiausių ir rankai maloniausių tapymo metodų. Šiuo metu Žalgirio arenoje eksponuojamų darbų paroda – geriausias įrodymas, kad tapyba tai išmokstamas menas, tereikia pasirinkti tinkamą kelią ir motyvuojančius pakeleivius. Studijoje „Noriu tapyti” mokomasi ne tik spalvų pažinimo, šešėliavimo, ekspozicijos matymo erdvėje, bet ir vidinės laisvės. Tapybos mokytoja Žaneta skatina savo mokinius pamiršti tradicines dogmas „piešti taisyklingai”. Dėl to kilus sumanymui surengti garsiausių menininkų tapybos darbų interpretacijų parodą, buvo užsibrėžtas tikslas: nekopijuoti originalų, o drobėje perteikti savo savitą matymą. Juk tapymas – tai unikalus, jokiomis formulėmis ir taisyklėmis neapibrėžtas procesas. Kiekviena asmenybė skirtingai laiko teptuką, skirtingai padengia dažus. O, kur dar tos dienos fizinė savijauta, spalvų matymas ir emocinė nuotaika. Tai yra priežasčių visumą, lemianti, kaip atrodys kiekvieno autoriaus darbas.

Tad iki gruodžio 24 d. kviečiame visus Kauno gyventojus ir svečius apsilankyti Kauno Žalgirio arenoje ir nuspalvinti rudens vakarus gražiausiomis paletės spalvomis. Ši paroda, tai nebylus skatinimas Tau: tu gali padaryti daugiau, nei svajoji!

Parašykite komentarą